Dlaczego warto jeździć na zimowych oponach i jakie wybrać?
Motoryzacja

Dlaczego warto jeździć na zimowych oponach i jakie wybrać?

Opony zimowe to większe bezpieczeństwo podczas podróży w jesiennej i zimowej aurze, które w naszych warunkach klimatycznych często bywają niesprzyjające. Choć nie ma obowiązku zmiany opon w zależności od pory roku to warto wymienić opony ze względu na wiele czynników. Co sprawia, że opony zimowe to najlepszy wybór i jak wybrać najlepsze?

Opony zimowe – jakie wybrać?

Zimowe opony charakteryzują się o wiele lepszą przyczepnością niż całoroczne i letnie, dlatego warto je zmienić, gdy temperatura zaczyna spadać poniżej 7 stopni. Podczas jesiennej i zimowej pluchy ulice są śliskie i tylko opony z odpowiednim bieżnikiem pozwolą na bezpieczną jazdę w trudnych warunkach. Bieżnik, który zapewnia lepszą sterowność to minimum 3mm. Wybór opon z klasy premium takich jak opony zimowe Bridgestone, pozwoli na bezpieczną jazdę nawet po najbardziej zaśnieżonych drogach. Oczywiście do każdej sytuacji należy dostosować odpowiednią prędkość i zachować rozsądek.

Opony zimowe to komfort psychiczny
Opony zimowe to komfort psychiczny

Opony zimowe to komfort psychiczny

Dobre opony zimowe to krótsza droga hamowania i mniejsze ryzyko wpadnięcia w poślizg. Wymieniając ogumienie na zimowe zapewniamy bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale też innym uczestnikom ruchu drogowego. Podczas opadów śniegu, a nawet na oblodzonej powierzchni doskonale sprawdzą się opony zimowe Continental. To one zapewnią niezawodną kontrolę, dzięki której droga hamowania jest minimalna nawet na śliskiej i zaśnieżonej powierzchni. Podczas jazdy na letnich oponach pokonanie nawet niewielkiego wzniesienia podczas opadów śniegu staje się niemożliwe, a do tego można wpaść w poślizg. Bezpieczeństwo jazdy przy zachowaniu normalnej prędkości można uzyskać tylko dzięki dobrym zimowym oponom.

Opony na zimę – jakie wybrać, by służyły przez lata?

Kierowcy wiedzą, że warto wymienić opony na zimowe, ponieważ różnią się przede wszystkim technologią wykonania oraz zastosowaną mieszanką gum. Ta sprawia, że samochód nawet zimą zachowuje dobre parametry jazdy, a do tego opony wolniej się niszczą. Wybór dobrych opon zimowych to oszczędność pieniędzy i komfort psychiczny. Opony zimowe Michelin to niesamowita przyczepność na śniegu, a do tego niezrównane właściwości jezdne. Każdy kierowca, który chce dojechać do celu bezpiecznie niezależnie od pogody powinien zmienić opony na zimowe. Jadąc w długiej kolumnie aut, wystarczy jeden pojazd na letnich oponach, by spowodować karambol, dlatego warto postawić na opony zimowe, które nawet na ostrych zakrętach i przy gwałtownym hamowaniu będą sprzyjały kierowcy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *