Gdzie przechowywać opony po wymianie
Motoryzacja

Gdzie przechowywać opony po wymianie

Każdy kto dokonuje sezonowej zmiany ogumienia w swoim samochodzie na pewno spotkał się z problemem ich przechowywania. Sposób przechowywania opon ma wpływ na ich trwałość. Opony nie mogą być przechowywane między innymi blisko źródeł ciepła, urządzeń elektrycznych ani nie mogą być wystawiane na długotrwałe działanie światła słonecznego.

Istnieje kilka możliwości na poradzenie sobie z tym problemem.

Przeczytaj: Gdzie kupić zimowe opony?

Przechowywanie opon w warsztatach samochodowych lub w profesjonalnych firmach

Nie każdy ma miejsce albo nie może zapewnić odpowiednich warunków do przechowywania opon, dlatego można skorzystać z ciekawej alternatywy, jaką na pewno jest możliwość przechowywania w warsztatach, firmach zajmujących się ich wymianą oraz innych firmach, które nieraz oferują swoje wolne pomieszczenia magazynowe. Koszt takiej usługi zazwyczaj nie wiąże się z wielkim wydatkiem i oscyluje w kwocie około 70 zł za sezon. Cena zależy od tego, czy chcemy oddać do przechowania opony z felgami czy bez. Przed zdecydowaniem się na taki krok należy sprawdzić, czy opony będą przechowywane w odpowiednich warunkach.

Warto wiedzieć: Dlaczego warto kupić opony zimowe?

Samodzielne przechowywanie opon

Należy pamiętać, że istnieje różnica w sposobie przechowywania opon z felgami, a bez felg. W przypadku przechowywania bez felg opony stawia się bezpośrednio na bieżniku, w pozycji pionowej. Jeśli wybierzemy drugi wariant, to opony można ułożyć na bokach, jedna na drugiej. W obu przypadkach można kupić specjalne stojaki do opon.

Gdzie przechowywać opony po wymianie
Gdzie przechowywać opony po wymianie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *