Gwiazda Genewa Motor Show 2016
Motoryzacja

Gwiazda Genewa Motor Show 2016 – Seat Ateca, czyli miejski SUV dla całej rodziny

Seat Ateca to samochód, którego prezentacja okazała się – w zgodnej opinii ekspertów – jednym z najważniejszych wydarzeń dorocznych targów motoryzacyjnych Genewa Motor Show 2016. Hiszpański producent tym autem debiutuje na rynku SUV-ów, gdzie będzie konkurować z uznanymi rywalami, m.in. Hondą CR-V czy Volkswagenem Tiguan. Czym chce zdobyć klientów? Połączeniem najnowszych technologii z wygodą, które zamknięto w wyrazistej karoserii.

Ateca, czyli do miasta i na bezdroża

Seat Ateca pokazany na Genewa Motor Show 2016 jest bardzo uniweralny i sprawia, że jazda po drodze miejskiej, jak i gruntowej, będzie tak samo wygodna i bezproblemowa. Standardowo pojazd posiada napęd na przednią oś, masz jednak alternatywę w postaci napędu czterokołowego. W takim przypadku dla kierowcy dostępne są różne funkcje off-road, które pomogą w pokonywaniu bardziej wymagającego terenu. Seat Ateca sprzedawany będzie ponadto w wersjach z kilkoma różnymi silnikami. Znajdzie się wśród nich zarówno 1.0 TSi o mocy 116 KM, jak i 2.0 TDi ze 190 KM. Dzięki nowym technologiom kierowca ma możliwość wybrania trybu jazdy, który będzie najbardziej mu odpowiadał: Normal, Sport, Eco lub Indywidualny.

Wnętrze dla całej rodziny

Ponieważ Ateca przeznaczony jest dla całej rodziny na każdą okazję, nie mogło w samochodzie zabraknąć pojemnego bagażnika. Standardowy model zaoferuje 510 l miejsca na bagaże, dzięki czemu nie powinno być problemu ze spakowaniem czterech osób na długie wakacje. Ze względów konstrukcyjnych wersja z napędem na wszystkie koła będzie mieć nieco mniejszą pojemność – 485 l. Podczas targów Genewa Motor Show 2016 można było obejrzeć wnętrze samochodu, które sprawia eleganckie wrażenie. Wysokiej jakości tapicerka z alcantary, skórzana kierownica oraz manetka zmiany biegów, a także dyskretnie rozmieszczone podświetlenie drzwi (osiem barw do wyboru) sprawiają, że zarówno pasażerowie, jak i kierowca mają poczucie pełnego komfortu.

Technologia specjalnie dla kierowcy

Pierwszego SUV Seata wyposażono w technologie mające za cel ułatwienie życia kierowcy oraz dostarczenie rozrywki pasażerom. Dotykowy ekran komputera pokładowego to nie tylko interfejs, pozwalający na aktywowanie wszystkich funkcji pojazdu, ale również i centrum rozrywki, do którego można podłączyć smartfona i odtwarzać muzykę oraz używać aplikacji. A jeśli chodzi o aspekty bardziej praktyczne, znajdzie się tu technologia odpowiedzialna za automatyczne hamowanie, kamera parkowania, alarmowanie o nadjeżdżających z boku pojazdach podczas cofania, tempomat i inne opcje, znacznie wpływające na komfort raz bezpieczeństwo.

Czy Seat Ateca przypadnie do gustu kierowcom? Jeśli tak się stanie, rynek SUV-ów zyska nową markę, która może zmienić aktualny układ sił i zmusić konkurencję do większych wysiłków w celu pozyskiwania klientów, którym taka rywalizacja producentów wyjdzie tylko na dobre.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *