Samochód deska rozdzielcza
Motoryzacja

Jak dbać o samochód

Obecnie coraz więcej osób i coraz więcej czasu spędzamy w aucie. W związku z tym nasz samochód potrzebuje od czasu do czasu gruntownego sprzątania.

Dbanie o nasze auto to nie tylko wizyta na myjni i umycie karoserii, ale także należy pamiętać o wyczyszczeniu wnętrza samochodu, przecież to w nim spędzamy najwięcej czasu i bardzo często jeździmy razem z innymi pasażerami.

Od czego zacząć czyszczenie wnętrza?

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej jest zacząć czyszczenie środka samochodu od odkurzania, mycia szyb, czy może od polerowania tapicerki. Odpowiedź jest w sumie prosta….

Sprzątanie zaczynamy od dokładnego odkurzania wnętrza samochodu, bowiem w przeciwnym wypadku, cały pył i kurz z odkurzania przenosiłby się na świeżo wyczyszczoną tapicerkę.

Zaschnięte plany na siedzeniach, których nie uda się usunąć odkurzaczem usuwamy przy pomocy specjalnych środków chemicznych przeznaczonych właśnie do tego celu. Wiele z nich będziemy mogli znaleźć w sklepie: http://www.chemik24.pl/

Zaraz po odkurzaniu bierzemy się za czyszczenie plastików, do tego celu wykorzystujemy specjalne kosmetyki przygotowane do tego celu (http://www.chemik24.pl/Katalog/Chemia-motoryzacyjna/).

Podczas czyszczenia wnętrza samochodu nie możemy także zapomnieć o czyszczeniu szyb, bowiem tylko czyste szyby i dobra widoczność podczas jazdy gwarantuje nam bezpieczeństwo podczas jazdy :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *