Jak kupować samochody używane? część 1 - wersja sprzedawcy
Motoryzacja

Jak kupować samochody używane? część 1 – wersja sprzedawcy

Każdy kierowca ma ten sam problem, kiedy nadchodzi moment zakupu samochodu – nie ma pojęcia jakie kryteria podczas oględzin są ważne. Postanowiliśmy zrobić małe rozeznanie wśród ekspertów mechaniki samochodowej i dzięki ich wiedzy oraz doświadczeniu powstał ten krótki poradnik. Zachęcamy do lektury!

Samochód używany nie zawsze okazuje się strzałem w dziesiątkę. Ze statystyk jasno wynika, że przeciętny kierowca cieszy się ze swojego „nowego” samochodu nie dłużej, niż pół roku czasu. Od czego to zależy? W zasadzie zakup samochodu używanego niesie ze sobą nie tylko koszt samego auta, ale także jego remont.

Praktycznie każdy pojazd sprzedawany jest jako model mocno wyeksploatowany. Po zakupie takiego samochodu musimy sprawdzić jakość oleju oraz stan poszczególnych części. Wielu kierowców narzeka na fakt, że zakupiło samochód z uszkodzonym rozrządem nawet o tym nie wiedząc. To niestety częsta przypadłość, bowiem nikt nie dokłada do samochodu, który ma w zamiarze sprzedać. Kierowcy powinni pamiętać o tym, że używane auto to w większości przypadków portfele bez dna. Zawsze będziemy do nich dokładać.

Jednak pomimo tego wszystkiego czasem na rynku możemy znaleźć „perełki” do których nikt nie będzie musiał dokładać, a samochód będzie się doskonale spisywał. Znalezienie takiego cudeńka nie jest najprostsze, jednak czasem warto poświęcić dłużą chwilę na poszukiwanie tego wymarzonego samochodu. Musimy jednak pamiętać, że nie tylko zdjęcia w ogłoszeniach są najważniejsze, zawsze warto się wybrać, nawet przejechać dłużą drogę i obejrzeć egzemplarz auta, które chcemy kupic.

Zachęcamy do przeczytania drugiej części naszego artykułu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.