Jak kupować samochody używane? część 2 - co ma robić kupujący?
Motoryzacja

Jak kupować samochody używane? część 2 – co ma robić kupujący?

W poprzednim artykule napisaliśmy kilka słów o tym, co robi sprzedawca ze swoim samochodem. Co zatem robi? Niestety nie robi nic. Wiele sprzedawanych modeli jest w dobrym stanie, ale jednak 60-70 procent to bezużyteczne złomy, które nie robią nic więcej poza opróżnianiem naszych portfeli. Zakup samochodu może być prosty, jeśli będziecie podążali za naszymi sugestiami. Zachęcamy do lektury!

Kiedy wybierzemy samochód, który chcemy oglądnąć z bliska, powinniśmy zadzwonić do sprzedawcy. Już podczas rozmowy ze sprzedawcą powinniśmy zadawać jak najwięcej pytań i oczekiwać szczerych odpowiedzi.

Jeśli osoba sprzedająca samochód nie chce mówić zbyt wiele, lub zwyczajnie nie zna odpowiedzi na większość pytań – odkładamy słuchawkę i szukamy dalej. Dobry i uczciwy sprzedawca to taki człowiek, który odpowiada na wszystkie pytania bo dzięki szczerej rozmowie potencjalny klient mieszkający 100 kilometrów od upatrzonego samochodu nie zmarnuje pieniędzy na paliwo, aby dojechać i przekonać się, że sprzedawany samochód to nic więcej niż kupa złomu.

Jak sprzedawca okaże nam się solidny i uczciwy, to jedziemy na spotkanie. Warto zabrać ze sobą doświadczonego mechanika samochodowego, bo taki człowiek potrafi gołym okiem ocenić stan pojazdu.

Obecnie kilka portali internetowych oferuje usługę umówienia fachowca, który w naszym imieniu sprawdzi wypatrzony przez nas samochód i prześle nam raport wraz z opinią, czy warto kupić ten samochód. Taka usługa nie jest droga, a myślę, że nawet jeśli będzie to nie trafiony wybór to warto zainwestować te pieniążki, aniżeli później mamy narzekać na to, że kupiliśmy samochód do którego cały czas trzeba dokładać.

Zachęcamy do przeczytania ostatniej części naszego poradnika.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *