Jak kupować używane części samochodowe
Motoryzacja

Jak kupować używane części samochodowe

Kupując samochód używany poza wydatkiem na sam samochód powinniśmy być przygotowani także na wydatek związany z ubezpieczeniem pojazdu oraz na koszty związane z jego eksploatacją. Nie chodzi tutaj jednak o koszty związane z paliwem, myjnią itd.

Części nowe czy używane

Decyzję o zakupie nowych, albo używanych części powinniśmy w dużej mierze uzależnić od wieku auta. Jeśli auto niedawno wyjechało z salonu, to warto mimo wszystko zdecydować się na nowe części, aby nie stracić gwarancji. W przypadku nieco starszych auto warto zdecydować się na używane części, bowiem nowe części oraz robocizna mogłaby przekroczyć wartość pojazdu.

Jak kupować używane części samochodowe

Używane części samochodowe możemy podzielić na dwie grupy

  • części mechaniczne
  • części blacharskie

Części używane – blachy karoserii

Przy wyborze tego typu części bardzo często są najlepszym wyborem do używanego auta, należy jednak pamiętać, że często wymagają odrobiny odświeżenia.

Części używane – lusterka, reflektory, uszczelki

Zakup tego typu oryginalnych, ale używanych części samochodowych to idealne rozwiązanie, bowiem żadne ryzyko, że część nie będzie pasować, a cena znacznie korzystniejsza aniżeli oryginał

Części używane – szyby

Szyby tylne i boczne to elementu, które nie zużywają się w aucie dość szybko, więc w przypadku zaistnienia takiej konieczności, spokojnie można kupić używaną szybę i zamontować w swoim aucie. Znacznie inaczej ma się sprawa z szybą przednią, bowiem narażona jest ona najbardziej w samochodzie i po kilku latach eksploatacji się zużywa i nie powinnismy kupować jej z drugiej ręki.

Gdzie kupować używane części

Części używane możemy kupić na wielu serwisach aukcyjnych, ogłoszeniowych, jednak powinniśmy zwrócić uwagę na cenę i opinię sprzedawcy. Bowiem nie zawsze niska cena będzie dla nas korzystna. Zdarza się bowiem, że części w okazyjnych cenach pochodzą z bardzo uszkodzonych samochód z zagranicy i mogą nie pasować do naszego modelu, albo co gorsza są z aut kradzionych. Warto może zastanowić się i wybrać sprawdzone sklep z używanymi częściami – http://impresja.auto.pl.

Materiał przygotowany we współpracy z Partnerem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *