Jak pielęgnować własny pojazd aby ten był w dobrej kondycji
Motoryzacja

Jak pielęgnować własny pojazd aby ten był w dobrej kondycji

Samochód w obecnych czasach stał się niezbędnym elementem życia każdej rodziny. Od jego stanu zachowania zależy zdrowie i życie członków rodziny oraz Ich właścicieli. Na długowieczność pojazdów składa się szereg podjętych przez właścicieli działań, które wydłużają żywotność maszyn oraz świadczą o niezawodności auta.

Mowa tutaj o corocznych interwałach: olejowych, serwisowych, corocznych zmianach opon czy reagowaniu na usterki techniczne.

Oleje silnikowe

Podstawą właściwej pracy jednostki napędowej i jej niezawodności jest wysokiej jakości olej zgodny ze specyfikacją producenta pojazdu. Coroczna wymiana oleju silnikowego w pojeździe oraz dbanie o nieprzeciąganie interwałów wymiany skutkuje długowiecznością pracy silnika. Jednostka napędowa jest najważniejszym elementem samochodu, toteż dbanie o właściwy jej stan to bardzo istotna rzecz, wykluczająca w późniejszym etapie kosztowne remonty. Do wyboru właściwego oleju silnikowego posłuży wyszukiwarka, gdzie podając wartości takie jak norma producenta oraz klasę lepkości można odpowiednio dobrać olej.

Sprawdź: Oleje silnikowe

Opony samochodowe

Bezapelacyjny wpływ na bezpieczeństwo podróżowania pojazdem mają opony. Kierowcy coraz częściej zdają sobie sprawę o ważnej funkcji wymiany tych elementów co kilka lat użytkowania auta. Samochód wyposażony w odpowiednie do pory roku ogumienie to swoista ochrona członków rodziny podróżujących oraz właściciela pojazdu przed niespodziankami na drodze. Dbanie o korzystny stan opon w samochodzie to odpowiedzialne podejście do własnego bezpieczeństwa oraz innych członków ruchu drogowego. Wybór ogumienia można dokonać w klarowny i łatwy sposób dzięki wyszukiwarce opon, wystarczy podać rocznik pojazdu oraz markę i typ.

Sprawdź: MARKOWE OPONY

Intercars
Intercars

Układy hamulcowe

Ważnym elementem dobrej kondycji pojazdu jest stan zużycia hamulców. O ile płyn hamulcowy warto zmieniać najpóźniej co 3 lata, to przy corocznej wymianie opon należy kontrolować stan zużycia tarcz, klocków oraz w starszych pojazdach bębnów hamulcowych. Tarcze na ogół wytrzymują dystans 60 tyś kilometrów, natomiast klocki po 30 tyś należałoby wymienić. Hamulce to podstawowy element bezpieczeństwa. Ich stan to podstawa bezpiecznego poruszania się po drogach krajowych. Przykładem wyszukiwania odpowiednich układów hamulcowych przedstawiono poniżej.

Sprawdź: Układy hamulcowe

 

 

 

One Comment

  • school shooter

    p0lskie szczury kupują trupy i muszą o nie dbać, mi ojciec płaci za wszelkie naprawy i mogę gaz w podłogę

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *