Jak wybrać fotelik dla dziecka
Dziecko,  Motoryzacja

Jak wybrać fotelik dla dziecka

Wybór fotelików samochodowych jest naprawdę pokaźny, ale warto wiedzieć, czym kierować się, aby wybrać ten, który jest, zarówno funkcjonalny, jak i w pełni bezpieczny.

Przecież taki fotelik nie tylko musi odpowiednio wyglądać, ale przede wszystkim być w pełni funkcjonalny i zapewniać dziecku bezpieczeństwo oraz komfort.

Zobacz: Gdzie szukać inspiracji na trening siłowy?

Jaki wybrać fotelik dla dziecka?

Bardzo ciekawą ofertę w tej chwili posiada marka Cybex. Foteliki wykonane są z tworzyw najwyższej jakości, dzięki czemu są trwałe i zabezpieczają dziecko podczas ewentualnego zderzenia. Dodatkowo posiadają one wzmocnienie, które utrzymuje dziecko w odpowiedniej pozycji na przykład podczas gwałtownego hamowania. Dodatkowo dokupić można specjalną bazę, która umożliwia ustawienie fotelika pod różnymi kątami, tak aby było wygodniej dostać się do niego podczas jazdy.

Ciekawą ofertę ma także marka BeSafe. Są one bardzo uniwersalne, ponieważ dedykowane są one dzieciom do 18 kilogramów. Dodatkowo mogą być one montowane, zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, co zapewnia dużą swobodę.

Przede wszystkim wszystkie foteliki powinny posiadać możliwość regulacji siedzenia, jak i pasów. Dzięki temu można mieć pewność, że przebiegają one na odpowiedniej wysokości.

Przeczytaj: Stylowe buty na lato

Do tego oczywiście dochodzi jakość użytych materiałów oraz ewentualne atesty, które posiadają i, które potwierdzają, iż jest to fotelik w pełni bezpieczny dla każdego malucha.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *