Jak wybrać rodzinny samochód
Motoryzacja

Jak wybrać rodzinny samochód

Wybór samochodu rodzinnego to poważna sprawa. Na co należy zwracać uwagę?

Przeczytaj również: Stylowe buty na lato

Bezpieczeństwo

Co najmniej sześć poduszek powietrznych, pasy bezpieczeństwa, nadmuchiwane rolety, poduszki powietrzne na kolanach, a także asystenci elektroniczni na drodze w postaci ABS, ESP to podstawy nowoczesnego samochodu rodzinnego.
A jeśli rodzina ma małe dziecko, samochód musi być z Isofix – specjalne mocowania do fotelika dziecięcego.

Bagażnik

Duży bagażnik – też bardzo ważna rzecz. Punkt orientacyjny – 400-500 litrów ładunku z możliwością złożenia tylnego rzędu.

Opłacalność

Ta koncepcja obejmuje koszty paliwa (dlatego lepiej jest wybierać samochody ekonomiczne), wydatki podatkowe, okresowy przegląd techniczny i naprawy.

Zobacz: Jaka koszulka sprawdzi się lepiej na siłowni?

Typ samochodu

Na rolę rodzinnego samochodu najbardziej pasują hatchbacki (wyłącznie 5-drzwiowe), sedany, kombi, samochody kompaktowe, minivany, zwrotnice i SUV-y.

O to kilka potencjalnych rodzinnych samochodów:

  • Ford Focus. Legendarny samochód, idealny do użytku rodzinnego, we wszystkich wersjach – sedan, hatchback i kombi.
  • Renault Duster. Niedrogi SUV, który będzie doskonałym samochodem rodzinnym, w przeciwieństwie do stereotypu „prawdziwie męskiego samochodu”.
  • Citroen C4 Grand Picasso. Samochód oferuje przestronność: 7 miejsc i bagażnik o pojemności 645 litrów sprawiają, że jest to jedna z najlepszych opcji dla dużych rodzin.
  • Citroen Berlingo. Niezawodny i bezpieczny samochód rodzinny. Dla bezpieczeństwo odpowiedzialny jest układ przeciw blokujący, układ rozdziału siły hamowania i układ wspomagania hamowania.
Jak wybrać rodzinny samochód
Mazda- rodzinny samochód

One Comment

  • Krzystaa

    Świetny wpis :) Wypożyczyłam od jednej z firm oferującej samochody do wynajęcia na Śląsku jeden z omawianych modeli i jestem nim zachwycona :D potrzebowałam zwrotnego i bezpiecznego auta do jazdy z rodziną i do pracy. Mam nadzieję, że jeszcze będę nim długo jeździła :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *