Jak zmodyfikować auto terenowe?
Auto terenowe to maszyna dla osób, które mają jasno określone wymagania, kochają off-road i nowe wyzwania. Rozwiązania te wybierają również przedsiębiorcy oraz służby mundurowe i ratunkowe, dla których auto terenowe często jest podstawą funkcjonowania w trudnym terenie. By terenówki mogły sprostać wszystkim wyzwaniom, wprowadza się w nie modyfikacje. Jakie? Zobaczmy.
Dlaczego modyfikuje się auta terenowe?
Auta terenowe modyfikuje się z wielu powodów. Przede wszystkim chodzi o to, by zwiększyć ich możliwości terenowe i poprawić ich osiągi w szczególnie trudnym terenie. – Na modyfikacje decyduje się wiele firm, instytucji oraz osób prywatnych, które chcą, by ich auto idealnie odpowiadało ich potrzebom i jeszcze lepiej radziło sobie w konkretnym terenie. – mówi pracownik firmy overlimit.com, oferującej pakiety modyfikacji dla Dacii Duster i Volkswagena Amaroka. Decydując się na zmodyfikowanie auta musimy jednak pamiętać o tym, by wybierać rozwiązania profesjonalne, wprowadzane przez specjalistów, mających bogate doświadczenie w tym zakresie. – Na szali leży nie tylko nasz komfort, ale również bezpieczeństwo. Wprowadzone modyfikacje musza być zgodne zarówno z polskim, jak i unijnym prawem o ruchu drogowym.
Pakiety modyfikacji
Wybór określonego pakietu modyfikacji zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. To one są kluczowe przy wyborze konkretnych rozwiązań. W pakietach najbardziej podstawowych zwiększa się prześwit auta i poprawia się trakcję w czasie jazdy. Podwyższa się zatem zawieszenie oraz montuje opony terenowe, pozwalające poruszać się po każdej nawierzchni. Bardziej rozbudowane pakiety poza tymi zmianami obejmują również montaż wielu osłon, profesjonalnej wyciągarki o dużej mocy czy blokadę mechanizmu różnicowego. – Dzięki temu, że jest tyle różnych rozwiązań, kierowca ma możliwość idealnego dopasowania auta do swoich potrzeb. A to przecież główne zadanie modyfikacji.