garaż
Motoryzacja

Nowy czy używany – w jaki garaż metalowy najlepiej zainwestować?

Decydując się na kupno garażu warto poważnie zastanowić się nad decyzją odnośnie jego rodzaju. Stereotypowo to ten murowany zapewni większe bezpieczeństwo dla przechowywanych w nim przedmiotów i samochodu. Z drugiej strony garaż blaszany to również wiele istotnych zalet.

Zalety metalowego garażu

Jeszcze nie wiemy, czy zdecydujemy się na garaż blaszany, czy ten bardziej tradycyjny, murowany. Podjęcie takiej decyzji jest trudne, ponieważ to jedna z tych inwestycji, które z zasady mają nam służyć przez wiele lat. Trzeba więc zainwestować w taką konstrukcję, która będzie trwała i niezawodna. Wydawać by się mogło, że to murowany budynek jest w tej kwestii najlepszy. Tak naprawdę garaż blaszany wcale nie odbiega trwałością od murowanego, a do tego ma wiele zalet, których ten drugi nie posiada. Przede wszystkim jest znacznie tańszy. W dzisiejszych czasach, kiedy większość inwestorów szuka wszędzie oszczędności, to dość istotna zaleta. Ludzie twierdzą że ci, którzy mają własny dom i samochód, posiadają tyle pieniędzy, że bez problemu mogliby postawić sobie na działce garaż lub nawet drugi dom. Niestety bardzo często się mylą. Garaż blaszany jest bardziej ekonomicznym wyjściem od tego tradycyjnego, a ostatnimi czasy bardziej popularnym. Tanie garaże blaszane oferuje na przykład firma Kelmet, będąca ich producentem. Ponadto montaż blaszanego garażu jest tak prosty, że w każdej chwili może być przeniesiony w zupełnie inne miejsce, nie tylko na naszej działce. Jeszcze bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup blaszanego garażu używanego. Czy warto brać tą opcję pod uwagę?

Nowy czy używany?

Często bywa tak, że kupując coś, oczekujemy nie tylko atrakcyjnej ceny, ale również szybkości wykonania. Tak też bywa z garażami, kiedy to spieszymy się z kupnem schronienia dla naszego pojazdu przed pierwszym śniegiem czy przymrozkiem. Decydujemy się na kupno blaszanego garażu, bo akurat znaleźliśmy w internecie niezwykle tanią ofertę, a do tego akurat blisko naszego domu. Już mamy dzwonić i umawiać się na odbiór, jednak nagle w naszej głowie zapala się czerwona lampka. Bo przecież „co nagle, to po diable”. W większości sytuacji bywa tak, że jeśli cena czegoś, co sprzedawane jest w internecie, jest znacznie niższa niż zazwyczaj, oznacza to, że mamy do czynienia z wadliwym towarem. W takich przypadkach oferta złożona jest nie przez konkretną firmę, ale przez indywidualnego sprzedawcę. Decydując się na zakupy w internecie nieważne, czy jest to blaszany garaż czy chociażby telefon komórkowy, warto dwa razy zastanowić się nad „specjalną ofertą” niż zacząć działać. Inaczej sprawa ma się na przykład z ogłoszeniami w lokalnych gazetach, jednak tam z kolei często nie podaje się cen. Najlepszym wyjściem, jeśli chcemy zakupić blaszany garaż, będzie zgłoszenie się do producenta, u którego zazwyczaj ceny również są niższe niż na przykład w sklepach. Przykładowo przedsiębiorstwo Kelmet jest firmą z ugruntowaną pozycją na rynku, posiadającą certyfikat „Wiarygodna Firma”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.