ak kupować samochody używane? część 3 - na co zwracać uwagę?
Motoryzacja

Poszukujesz części do samochodów marki amerykańskiej? Pomożemy Ci!

Amerykańskie wozy mają niepowtarzalny styl, którego nie da się porównać z jakimikolwiek samochodami europejskimi lub japońskimi. Żeby wymarzony wóz cieszył oko jak najdłużej, poza odpowiedzialnym użytkowaniem warto zadbać o regularne przeglądy. Z drugiej strony to tylko mechanizm, który mimo wszystko może ulec awarii. Problem pojawia się w momencie, w którym trzeba wymienić części – te do amerykańskich wozów są wyjątkowo trudno dostępne.

Małe części wielkiej całości

Naprawa samochodów amerykańskich jest bardziej skomplikowana niż tych europejskich. Wozy ze Stanów nie są często spotykane na polskich ulicach, przez co zwykli mechanicy nie potrafią poradzić sobie z naprawami. Najczęściej na usterkach i częściach amerykańskich aut znają się albo pasjonaci albo serwisy z doświadczeniem.

Samochody ze Stanów różnią się od europejskich oświetleniem, skrzynią automatyczną i różnymi miernikami. Choćby temperatura w wozie amerykańskim jest oznaczana inaczej – w USA do określania temperatury używa się stopni Fahrenheita. Dobór odpowiedniej metody napraw wozu jest więc bardzo istotny.

Samo sprowadzenie i selekcja części do samochodu mogą sprawić wiele problemów. Zwykle amatorzy próbują sprowadzić części do wozów amerykańskich przez internet. Nawet jeśli uda się znaleźć sprzedawcę skorego do wysłania paczki do Polski, trzeba się liczyć z ewentualnymi przykrymi konsekwencjami. Po pierwsze samemu można źle dobrać części, po drugie istnieje duże prawdopodobieństwo, że Urząd Celny zatrzyma paczkę do kontroli. Wówczas trzeba będzie zapłacić 10% cła. Innym problemem wynikającym z poszukiwania części na własną rękę są bariery językowe. Wszystkie operacje i zapytania muszą być napisane w technicznym języku angielskim. Jeśli ktoś nie posługuje się nim biegle, może popełnić błąd przy zamówieniach. Wtedy samodzielne działanie kończy się jedynie utratą sporej sumy pieniędzy.

Zaufany serwis

Jeśli w garażu stoi wymarzony Chrysler, Jeep lub Dodge, dobrze jest znaleźć mu stałego serwisanta. Najlepiej powierzyć to zadanie autoryzowanym serwisom i sklepom motoryzacyjnym, np. firmie edmark.com.pl. Pracują tam doświadczeni mechanicy o kilkunastoletnim stażu pracy. Zarówno do serwisu, jak i do sklepu motoryzacyjnego trzeba mieć zaufanie. To bardzo ważne, ponieważ przy zakupie części potrzebna jest fachowa pomoc. Dobry konsultant potrafi doradzić,  które części pasują do konkretnego modelu samochodu i w jaki sposób można usprawnić jazdę. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zwróci się do doradcy serwisowego. Sklep motoryzacyjny powinien także mieć dostęp do wiarygodnych i rzetelnych dostawców zamienników.

Jeśli konkretną część do samochodu kupi się w serwisie, można mieć pewność, że została ona sprawdzona i przeszła wszystkie testy kontroli jakości. Dobry sklep motoryzacyjny nie pozwoli sobie na zniszczenie reputacji przez sprowadzanie chińskich podróbek. A ryzyko trafienia na podróbkę jest stosunkowo duże – każdy podzespół części wykonują inni producenci. Na wszelki wypadek warto więc poprosić o udzielenie gwarancji. Firma edmark.com.pl zapewnia o najwyższej jakości i oryginalności każdej sprowadzanej części.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *