Seat Ibiza
Motoryzacja

Seat Ibiza – samochód naprawdę uniwersalny


Seat Ibiza świetnie łączy sportowy wygląd z praktycznością, dynamikę z oszczędnością
i świetne wyposażenie z rozsądną ceną. To ciekawa propozycja dla młodej rodziny, dla singli, a także dla osób, prowadzących działalność i szukających oszczędnego i niebanalnego pojazdu firmowego.

Tworząc czwartą generację Seata Ibizy, która produkowana jest od 2008 roku, Seat postanowił wyposażyć w najbardziej praktyczną i uniwersalną odmianę nadwozia. Po raz pierwszy w salonach zadebiutowała pięciodrzwiowa Ibiza w wersji kombi.

Uniwersalne, ale nadal ze sportowym pazurem

Dzieło Luca Donckerwolke, człowieka, który tworzył Lamborghini Diablo, musiało mieć niepowtarzalny wygląd, podkreślony szeregiem sportowym akcentów. Pięciodrzwiowe kombi ma zatem wyraziste przednie „oczy”, zarysowane ostrymi liniami i złożone z dwóch nachodzących na siebie trójkątów. Auto ma aerodynamiczną i zgrabną sylwetkę, która przyciąga wzrok ostrymi przetłoczeniami, przywodzącymi na myśl charakterystyczne pojazdy sportowe. Pomimo tego, że mamy do czynienia z kombi, jego dach dalej opada ku tyłowi, jakby było to sportowe coupe. Sportowej całości nie zaburzają nawet relingi dachowe, albowiem zdają się być wkomponowane w dach pojazdu. Ibiza w wersji kombi jest tylko o osiemnaście centymetrów dłuższa od pięciodrzwiowego hatchbacka. W niczym nie zaburzyło to jej zgrabnego nadwozia, ale pozwoliło uzyskać funkcjonalny bagażnik o pojemności 430 litrów. Producent pomyślał o siatkach zabezpieczających i zaczepach na bagaże – dzięki temu nawet fachowiec przewożący narzędzia, będzie zadowolony.

Uniwersalne wyposażenie

Dla projektantów nowego Seata ważne było nie tylko wyposażenie i piękny wygląd, ale także bezpieczeństwo. Dlatego, niezależnie od wersji, auto posiada na pokładzie sześć poduszek powietrznych, system wykrywania zmęczenia, ABS, system kontroli trakcji, system wspomagania nagłego hamowania i wiele innych.

Pozostałe wyposażenie auta można dowolnie konfigurować. Adaptacyjny tempomat i asystent pasa ruchu to idealne rozwiązanie dla osób, które dużo jeżdżą po trasach. Czujniki parkowania i tylna kamera to rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy często poruszają się po dużych miastach i parkują na ciasnych parkingach. Pakiet elektroniczny to rozwiązanie dla osób wygodnych, które lubią korzystać z komfortowych systemów elektronicznego sterowania szybami i lusterkami. W skład pakietu wchodzą także czujniki, które na przykład automatycznie uruchamiają wycieraczki. Pakiet multimedialny to z kolei rozwiązanie dla kierowców, którzy cenią multimedia, łączność ze światem, chcą korzystać z profesjonalnej nawigacji i lubią nowoczesność, która pozwala im sterować wyposażeniem pojazdu jak smartfonem.

Uniwersalny napęd

Nowoczesne jednostki napędowe, zaprojektowane przez inżynierów Volkswagena, zadowolą najbardziej wymagających użytkowników. Są oszczędne, dynamiczne i w pełni ekologiczne. To uniwersalność, która zadowoli każdego. Dzięki nowoczesnym technologiom, litrowy, trzycylindrowy silnik benzynowy EcoTSI jest w stanie generować moc 110 KM, która sprawia, że Ibiza jest niezwykle dynamiczna. Większa, benzynowa jednostka 1.4 TSI o mocy 150 KM pozwala cieszyć się doskonałą dynamiką podczas jazdy po trasach i niskim spalaniem w każdych warunkach.

Nowy Seat Ibiza udowadnia, że niedrogi pojazd z autosegmentu B, może mieć mnóstwo zalet i pełnić rolę uniwersalnego, oszczędnego auta dla rodziny i przedsiębiorcy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.