Seat Mii
Motoryzacja

Seat Mii – spełnienie kobiecych pragnień

Niewielki gabarytowo samochód, który można łatwo i wszędzie zaparkować, który przykuwa uwagę innych kierowców oraz który mało pali, w szczególności przy częstej jeździe miejskiej – o takim samochodzie marzy większość kobiet. Dzięki nowemu Seatowi Mii te marzenia zyskały nową realną formę wygodnego samochodu, który sprawdzi się w warunkach miejskich.

Ekologia i oszczędność

Większość kobiety wykorzystuje swój samochód nie tylko jako środek transportu do pracy, ale bardzo często potrzebuje dodatkowych rozwiązań, które sprawdzą się, gdy trzeba zawieźć dziecko do przedszkola czy szkoły. Wskazane jest również posiadanie całkiem przestronnego bagażnika, bo przecież od czasu do czasu kobiety wybierają się także na zakupy. Dodatkowo samochód powinien stosunkowo mało palić – w końcu ma stanowić realną konkurencję dla komunikacji miejskiej. Przy tak pozornie wykluczających się oczekiwaniach Seat Mii jest idealnym wyborem. Samochód z manualną skrzynią biegów posiada niewielki litrowy silnik, dzięki czemu jest niezwykle ekonomiczny w eksploatacji – w zależności od mocy silnika w cyklu miejskim pali maksymalnie 5,8 litra na 100 km jeśli będzie wyposażony w klasyczny silnik benzynowy, przy silniku Ecomotive Seat Mii pali 5 l/100 km w cyklu miejskim i około 3,6 l/100 km poza miastem, co stawia go w czołówce samochodów miejskich. Poza oczywistymi korzyściami w postaci oszczędności w eksploatacji mały silnik oznacza również niższą składkę OC.

Wygląd dostosowany do potrzeb kierowcy

Jednak oprócz ekonomicznego silnika Seat Mii posiada cały szereg udogodnień i rozwiązań, stworzonych z myślą o kobietach. Można go zamówić w wybranym kolorze, także jeśli ma to być głęboka czerń z metalicznym połyskiem. Wbudowany asystent hamowania zwiększa bezpieczeństwo jazdy, natomiast o komfort jazdy zadbają dodatkowe rozwiązania, m.in. podgrzewane siedzenia z przodu czy możliwość regulacji wysokości fotela kierowcy. Przy przewożeniu zakupów sprawdzi się podwójna podłoga w bagażniku. Poza miastem kierowcy doceniają unikalny system nawigacji, oferowany przez Seata jako Seat Portable System, który w Seacie Mii jest dodatkowym komputerem pokładowym, zainstalowanym na desce rozdzielczej. Oprócz informacji o trasie do przebycia kierujący na bieżąco może śledzić zużycie paliwa, temperaturę płynu chłodzącego czy liczbę obrotów. Dużym atutem tego rozwiązania jest możliwość połączenia z Internetem, co pozwala na uwzględnienie informacji o korkach przy planowaniu trasy. Pakiet Seat Sound, łączący możliwości wbudowanego radia i odtwarzacza CD z systemem głośników, zadba o atrakcje muzyczne.

Dlaczego Mii spełnia pragnienia

Seat Mii można bardzo łatwo dostosować do swoich oczekiwań wybierając jego wyposażenie w zależności od potrzeb. W wersji podstawowej samochód sprawdza się jako ekonomiczne auto miejskie, które można również wykorzystać do przewożenia dzieci dzięki dodatkowemu dzieleniu tylnej kanapy czy funkcjonalności Easy Entry, dzięki której można łatwo wsiadać i wysiadać z samochodu.

Najnowszego Seata Mii można znaleźć w ofercie Seat Arpol z Torunia. Wystarczy umówić się na jazdę próbną, aby poczuć, jak Mii spełnia pragnienia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *