Wycieraczki samochodowe
Motoryzacja

Wycieraczki samochodowe – jakie wybrać?

Wycieraczki samochodowe to dla niektórych drobiazg, jednak przypominają sobie o nich dopiero w momencie jak zacznie padać deszcz. Choć to tylko mały element wyposażenia każdego samochodu, to jednak trudno wyobrazić sobie bez nich jazdę.

Obecnie chyba trudno sobie wyobrazić, ale pierwsze wyprodukowane samochody nie posiadały wycieraczek, dopiero w XX wieku zostały zaprezentowane i wprowadzone do wyposażenia samochodów.

Budowa wycieraczek składa się ze specjalnie przygotowanego przegubu oraz gumy zbierającej wodę. Oba te elementy mają niebagatelne znaczenie przy zbieraniu wody.

Obecnie firmy prześcigają się w unowocześnianiu wycieraczek, wprowadzając co chwilę nowinki technologiczne, tak aby zapewnić kierowcy jeszcze większy komfort jazdy, a co ważniejsze podnieść bezpieczeństwo jazdy.

W tej chwili jednym z nowych rozwiązań jest wycieraczka wykonana z dwóch rodzajów gumy (kauczuku) z  szyną przygotowaną z Evodium. Dodatkowo nadanie kształtu aerodynamicznego plasuje Bosch aerotwin na górze stawki producentów wycieraczek.

Warto pamiętać jednak, że wycieraczki tak jak każdy inny element zużywa się podczas eksploatacji i co jakiś czas należy wymienić wycieraczki, aby nie spadło nasze bezpieczeństwo jazdy. Zużyte wycieraczki będą powodowały rozmazywanie się wody na szybie, a przy tym zmniejszały widoczność przede wszystkim podczas jazdy w nocy.

Najbardziej narażamy wycieraczki na zniszczenia podczas zimy, kiedy to przymarznięte pióra wycieraczek staramy się oderwać od szyby.

Podsumowując należy pamiętać, aby dbać o wycieraczki samochodowe, bowiem pomimo iż to tylko mały element wyposażenia to jest niezmiernie istotny w naszym bezpieczeństwie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.