5 cech, jakie powinien mieć nowoczesny dekoder do telewizora
Technologie

5 cech, jakie powinien mieć nowoczesny dekoder do telewizora

Wybierając operatora telekomunikacyjnego i ofertę telewizji, należy zwrócić uwagę na dekoder, jaki jest w pakiecie. Wbrew pozorom od niego może naprawdę wiele zależeć. Nowoczesne dekodery zwiększają funkcjonalności telewizora. Dowiedz się, jakie cechy powinien mieć nowoczesny dekoder!

1. Telewizja przez Internet

Pierwsza cecha nowoczesnych dekoderów jest związana ze sposobem ich obsługi i podłączenia. Dekodery tego rodzaju nie muszą być podłączone do telewizora kablem, wystarczy włączyć je do zasilania. Łączą się poprzez Wi-Fi, a telewizja przez Internet pozwala na obsługę wszystkich kanałów, tak jak w przypadku standardowego dekodera. Za to bez kabli i ograniczenia miejsca. Możesz ustawić go w dowolnym miejscu i korzystać z telewizji liniowej we wszystkich miejscach w domu, także na urządzeniach mobilnych.

Co więcej, teraz nie musisz się już ograniczać do wyboru konkretnych pakietów kanałów na cały okres trwania umowy. Nowoczesna telewizja to już pełna swoboda wyboru poszczególnych kanałów bez przywiązania. Rewolucyjną formę telewizji stworzył dostawca usług internetowych i telewizyjnych INEA. Chcesz obejrzeć rozgrywki Ekstraklasy? Wybierz kanały sportowe na wybrany miesiąc. Zainteresował Cię serial na HBO? Włącz pakiet HBO i HBO GO i ciesz się rozrywką do końca jego sezonu. Wszystkie wybrane kanały możesz włączyć na nowoczesnym dekoderze bezprzewodowym.

2. Możliwość wypożyczania filmów

Telewizja przez Internet i nowoczesne dekodery mają także dodatkowe zalety, a jedną z nich jest właśnie możliwość wypożyczania filmów. Serwisy VOD pozwalają na łatwe i wygodne kupowanie najnowszych hitów i największych superprodukcji za niewielkie opłaty. To jak wypożyczalnia, ale w wygodniejszej, łatwiejszej i bardziej komfortowej formie. We własnym domu możesz poczuć się jak w kinie i być na bieżąco z najbardziej popularnymi tytułami.

3. Wysoka jakość obrazu

Co jakiś czas w świecie nowych technologii pojawiają się rewolucyjne zmiany związane z wyświetlaniem obrazu, które sprawiają, że ten jest coraz lepszej jakości. Nowoczesny dekoder pozwala na oglądanie najpiękniejszych obrazów, z największymi detalami i najbardziej głębokim nasyceniem głębi. Dzięki temu możesz poczuć się tak, jakbyś znalazł się w środku ukazywanych na ekranie wydarzeń. Nowoczesne dekodery powinny pozwalać na odtwarzanie programów liniowych i filmów VOD czy na platformie YouTube w jakości 4K.

4. Kompaktowe rozmiary

Dekoder nie musi być duży! Niepotrzebna jest dodatkowa półka pod telewizorem. Teraz dekodery mogą być naprawdę niewielkie. Kompaktowe rozmiary pozwalają na ich ukrycie. Jeśli zdecydujesz się na telewizję przez Internet, możesz postawić go w dowolnym miejscu, i tak będzie się łączył z telewizorem przez Wi-Fi. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że dekodery mogą być po prostu nowoczesne i estetyczne, więc stają się designerską ozdobą.

5. Przewijaj, odtwarzaj z opóźnieniem

To funkcja, która już dawno zdobyła popularność, ale nie wszystkie dekodery ją umożliwiają. Przewijanie do początku, odtwarzanie z opóźnieniem i nagrywanie – to dodatkowe funkcje, które mają ogromny wpływ na komfort oglądania. Nie przegapisz żadnej bramki w meczu, nie opuścisz żadnego odcinka ulubionego serialu. Nowoczesne dekodery przechowują w pamięci niektóre programy aż do kilku dni wstecz. Dzięki temu masz dostęp do bardzo wielu treści, które mogą cię zainteresować.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *