Dlaczego defibrylator powinien znajdować się w każdej placówce publicznej?
Technologie

Dlaczego defibrylator powinien znajdować się w każdej placówce publicznej?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego defibrylator powinien znajdować się w każdej placówce publicznej? Czym w ogóle są defibrylatory oraz do czego one służą? Z tymi pytaniami boryka się wiele osób, które są zainteresowane pierwszą pomocą, lub też po raz pierwszy widzą te urządzenia. Wychodząc naprzeciw waszym potrzebom, postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, czym są defibrylatory, oraz do czego one służą.

Czym jest defibrylator AED?

Defibrylator to w dużym skrócie urządzenie mające na celu przywrócenie akcji serca, przy użyciu elektrowstrząsu. Z tego względu kategorycznie nie wolno stosować defibrylatora na osobach, u których jest akcja serca, w przeciwnym razie można ją zatrzymać. Wielu z was zapewne zada sobie pytanie: ale po co je stosować, skoro resuscytację możemy przeprowadzić samemu ręcznie. Otóż po pierwsze osoba, która ręcznie przeprowadza resuscytację, bardzo szybko się męczy, po drugie defibrylator często jest dużo bardziej skuteczny. Wielu z was zapewne myśli, że nie potrafiłoby obsłużyć defibrylatora- i tu się mylicie, ponieważ defibrylator ma wbudowaną w swoją pamięć instrukcję głosową, dzięki której będziecie wiedzieć między innym, w jaki sposób założyć elektrody, oraz kiedy można bezpiecznie użyć ładunku elektrycznego.

Dlaczego defibrylator powinien być w każdej placówce użyteczności publicznej?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta- ponieważ może on uratować komuś życie. Obsługa defibrylatora jest wręcz intuicyjna oraz znacznie łatwiejsza niż ręczna resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Pamiętajmy, że im szybciej udzielimy pomocy, tym większe jest prawdopodobieństwo, że poszkodowany przeżyje, gdyż zanim karetka pogotowia dotrze na miejsce, to może okazać się, że na pomoc będzie już za późno… Im więcej osób będzie wiedziało, że w danej placówce w ich pobliżu znajduje się defibrylator AED, tym większe jest prawdopodobieństwo, że użyją go w sytuacji kryzysowej.

Podsumowanie

Im większy jest dostęp do defibrylatorów aed, tym lepiej dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Pamiętajmy, że tak naprawdę nie wiemy, kiedy będziemy musieli skorzystać z defibrylatora. A gdy już dojdzie do nie szczęścia, to nie bójmy się z nich skorzystać- są one całkowicie bezpieczne, jeżeli przestrzegamy instrukcji, a mogą sprawić, że kogoś uratujemy, a co za tym idzie, staniemy się bohaterami, a przede wszystkim będziemy mieć satysfakcję, że mogliśmy komuś uratować życie. Dlatego, jeżeli macie taką możliwość, to warto zakupić defibrylator aed, na przykład do swojej firmy.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *