fotografia krajobrazu
Rożności,  Technologie

Fotografia krajobrazu

Landscape – tak Anglicy nazywają fotografię krajobrazu. Każdy może wyjść z domu i robić zdjęcia, nie trzeba do tego ani specjalnego sprzętu, ani też żmudnego przygotowania, ale jeśli chcesz, aby Twoje prace przyciągały uwagę, powinieneś koniecznie poznać podstawowe zasady kompozycji.

Przyda Ci się również jasny obiektyw oraz w miarę dobra lustrzanka. Jeśli to wszystko masz w zasięgu ręki i umiesz tego użyć, przyda Ci się też znajomość obsługi programu graficznego. Dzięki niemu wyciągniesz z cieni to, co w nich się gubi i w razie potrzeby zgasisz też światła. Fotografia krajobrazowa może dawać satysfakcję nawet wtedy, gdy nie podchodzisz do tego profesjonalnie i robisz zdjęcia dla przyjemności.

Wtedy radość sprawią Ci nawet nie do końca poprawne technicznie fotografie. Ważny jest widok, który zapiera dech w piersiach i skłania Cię do refleksji. Nie potrzeba super sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy złotych, aby go utrwalić, wystarczą natomiast Twoje dobre chęci. Fotografia to dziedzina sztuki, która potrafi wiele wybaczyć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *