Ile wody zużywa zmywarka?
Technologie

Ile wody zużywa zmywarka?

W dzisiejszych czasach w większości domów spotyka się zmywarki. Zmywarka jest urządzeniem mechanicznym, które pod wpływem natrysku wody zmywa z naczyń zabrudzenia i nieczystości. Woda natryskiwana pod ciśnieniem do wnętrza zmywarki jest ogrzewana, jej temperatura wynosi od 35 do 75 stopni Celsjusza.

W reklamach często słyszy się, że zmywarka zużywa stanowczo mniej wody w porównaniu do mycia naczyń ręcznie. Jak jest naprawdę?

Czy wiesz, że: Wykończenie domu – na co zwrócić uwagę?

Ile wody zużywa zmywarka?

W zależności od producenta zmywarki jeden cykl pracy zmywarki zużywa od około 7 do 13 litrów wody. Szacuje się, że podczas jednorazowego ręcznego zmywania naczyń zużywa się 80 litrów wody, a więc około 8 razy więcej wody w porównaniu do zmywania naczyń w zmywarce. Zwykle w zmywarkach dochodzi do kilkukrotnego płukania naczyń.

Przeczytaj także: Dlaczego warto kupić zegarki Casio retro męskie?

Większość zmywarek pozwala na umieszczenie różnego rodzaju nabłyszczaczy jako dodatkowy cykl pracy zmywarki, gdy uważamy, że detergenty i sama sól do zmywarki nie jest wystarczająca, aby spełnić nasze wymagania pod względem jakości mycia naczyń.

Ponadto należy zaznaczyć, że zmywarki są w większości urządzeniami energooszczędnymi, dzięki czemu poza oszczędnością wody mamy możliwość oszczędności związanych z mniejszym zużyciem energii elektrycznej, co w rzeczywistości przekłada się na ekologię i dbanie o środowisko naturalne.

Zobacz także: Jak obchodzić się z zegarkiem, by długo i dobrze służył?

Ile wody zużywa zmywarka?

4 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *