Jak wybrać dobry tablet?
Technologie

Jak wybrać dobry tablet?

Artykuł sponsorowany

Rynek elektroniczny w Polsce szybko się rozwija. Pojawiają się coraz to nowsze modele tabletów, zarówno tych markowych, jak i takich, które zachęcają bardziej ceną niż marką. Coraz więcej Polaków docenia zalety tabletu jako urządzenia do pracy, bądź domowego „centrum multimedialnego” Coraz więcej osób rozważa również jego zakup.

Śmiało można stwierdzić, że chociaż popularność urządzeń mobilnych z roku na rok rośnie, to największym wzięciem cieszą się produkty marek Samsung i Apple – lecz te, zwłaszcza najnowsze modele kosztują po kilka tysięcy złotych, na co nie każdego stać.
Co więc zrobić jeżeli chcemy kupić tani i dobry tablet? Należy pamiętać, że wysoka cena nie zawsze oznacza wysoką jakość, a znana marka nie zawsze oznacza lepsze parametry. Na dzień dzisiejszy ceny tabletów wahają się w granicach od 200 zł do nawet kilku tysięcy. Bardziej niż na cenę urządzenia należy zwracać uwagę na jego parametry techniczne: moc procesora, taktowanie, ilość pamięci operacyjnej czy też pojemność baterii. Zdarza się, że tablet za 800 zł cechuje się podobną specyfikacją, jakością wykonania i wydajnością jak produkt znanej marki, kosztujący 4000 zł.

Bezfirmówka za 200 zł?

Jeżeli chodzi o najtańsze produkty dostępne na rynku, to cechują się one niską jakością wykonania i słabym ekranem. Jednak pomiędzy najtańszymi „bezfirmówkami”, a flagowcami za duże pieniądze, mieści się jeszcze wiele innych, ciekawych modeli. To, na co należy zwracać uwagę, to stosunek ceny do jakości urządzenia. Warto też zastanowić się do czego będzie używany i czy super szybki procesor jest czymś niezbędnym.

Najważniejszym elementem, na który większość osób zwraca uwagę to ekran. Jego wielkość i technologia wykonania. Najlepsze są ekrany z matrycą wykonaną w technologi IPS, która gwarantuje szerokie kąty widzenia i znakomitą jakość obrazu oraz o wysokiej rozdzielczości. Również wybierając rozmiar ekranu trzeba pomyśleć o wygodzie używania. Jeżeli tablet ma być urządzeniem, które codziennie zabieramy ze sobą, warto, aby jego rozmiary i waga były na tyle małe, by mieścił się w teczce/torebce, a codzienne noszenie nie było dyskomfortem dla użytkowników.

Parametry techniczne

Tutaj również wszystko zależy od przeznaczenia. Jeżeli tablet ma służyć do grania w skomplikowane gry i pracę na kilku aplikacjach jednocześnie, warto zainwestować więcej pieniędzy w lepszy procesor o wysokim taktowaniu oraz o dużą ilość pamięci operacyjnej RAM, która pozwoli na szybsze działanie urządzenia. W przypadku, gdy zależy nam na grafice, warto zwrócić uwagę, czy tablet posiada akcelerator grafiki.

Jeżeli zależy nam na odczytywaniu i tworzeniu dokumentów, a tablet będzie używany głównie jako narzędzie pracy, bardzo ważnym czynnikiem jest pojemność baterii i wydajność urządzenia. Do tego dwurdzeniowy procesor w zupełności wystarczy.

Podsumowując, wybierając tablet trzeba wziąć pod uwagę do czego będzie służył. Do „zadań specjalnych”, warto wybrać mocniejszy technicznie model, natomiast do pracy taki, który będzie wytrzymały i wydajny. Ważne, aby stosunek jakości do ceny został zachowany.

Dobre tablety można znaleźć na www.manta.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *