Jak zabezpieczyć komputer?
Technologie

Jak zabezpieczyć komputer?

Komputer to w dzisiejszych czasach skarbnica wiedzy o nas, rodzinie a także o Twoich wpływach na konto. Codziennie jesteśmy narażeni na utratę plików, dokumentów z naszego notebooka czy komputera.

Warto dobrze zabezpieczyć nas przed niechcianym intruzem.

Jak zabezpieczyć komputer:

  1. Nigdy nie odwiedzaj stron nie wiadomego pochodzenia, nie klikaj w linki podsyłane przez e-mail,
  2. Pewnie, jak każdy z nas masz mnóstwo haseł do kont bankowych, portali społecznościowych i wielu innych, które czasami ciężko spamiętać, niestety każde konto powinno być zabezpieczone innym hasłem, składającym się z 8 znaków w tym liter, cyfr, baw się kombinacją, nigdy nie ustawiaj zbyt łatwych haseł, które łatwo powiązać z Twoją rodziną czy przyjaciółmi,
  3. Zainstaluj na swoim komputerze dobry antywirus, który będzie wirtualnie walczył by Twój komputer nie został zainfekowany przez wirusy typu robak, wabbit, keylogger i wiele innych,
  4. Szyfruj pliki, w chwili gdy utracisz dane, a wpadną one w niepowołane ręce, złodziej nie odczyta ich, istnieje wiele algorytmów, które pomogą nam zabezpieczyć nasz komputer, programy to nie wszystko, ważne jest byśmy sami uważali komu udostępniamy nasze dane.

One Comment

  • raj

    Zanim zapytamy „jak zabezpieczyć”, trzeba postawić inne pytanie: „przed czym”. Zabezpiecznie musi być dostosowane do zagrożenia, przed którym chcemy się uchronić. To tak, jakby ktoś spytał „jak zabezpieczeć dom”. Przed pożarem, zalaniem, włamaniem, wichurą, napadem uzbrojonych terrorystów? W każdym z tych przypadków potrzebne będą inne zabezpieczenia. Bez zastanowienia się, przed czym dokłądnie chcemy się zabezpieczyć, takie pobieżne wskazówki są pozbawione sensu i nikomu tak naprawdę nie pomogą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *