Jakie bramy garażowe oferują sprzedawcy?
Technologie

Jakie bramy garażowe oferują sprzedawcy?

Producenci oferują bramy garażowe o różnorodnych konstrukcjach i mechanizmach działania. Dzięki temu zróżnicowaniu, każdy klient może wybrać taki model, który sprosta jego oczekiwaniom. A ponieważ to od właściwego wyboru bramy zależy wygoda w korzystaniu z garażu, powinniście dość skrupulatnie ocenić dostępne na rynku produkty.

Bramy garażowe na różne potrzeby

Decyzję o tym, którą bramę wybrać, oprzyjcie na analizie kilku czynników. Przede wszystkim zwróćcie uwagę na ilość miejsca na waszym podjeździe. Część bram potrzebuje bowiem pustej przestrzeni, aby otwierać się swobodnie. Zanalizujcie też, ile miejsca potrzebujecie wewnątrz garażu na dodatkowe półki i szafki, ponieważ elementy konstrukcji niektórych bram zajmują miejsce i w nim.

Nie bez znaczenia jest także to, czy wybrana przez was brama będzie posiadać dobrą izolację termiczną. Jest to istotne zwłaszcza w tych garażach, które znajdują się w bryle waszego domu. Pamiętajcie też, że niektóre bramy garażowe są dużo bardziej odporne na próby ich sforsowania przez włamywaczy. To także istotne kryterium wyboru!

Bramy uchylne do garażu

Bramy uchylne należą do jednych z najbardziej popularnych. Jednakże, nie decydujcie się na ich zakup, jeśli posiadacie niewielki podjazd lub nie macie go wcale (np. garaż graniczy z ulicą). Dlaczego? Otóż do ich otwarcia potrzebne jest około 1,5 m wolnej przestrzeni przed garażem, bowiem dolna część skrzydła wychodzi poza światło bramy podczas jego unoszenia się.

W przypadku bram uchylnych, możecie wybrać modele o różnym mechanizmie ich otwierania – nożycowym lub dźwigowym na prowadnicach. Ten pierwszy zajmuje mniej miejsca i jest cichszy. Pamiętajcie też, że bramy uchylne cechują się nieco większymi nieszczelnościami niż inne modele oraz słabszą izolacją termiczną (łatwo jednak je uszczelnić i zaizolować).

Segmentowe bramy garażowe

Tego rodzaju bramy garażowe dzielą się na górne i boczne. Ich skrzydła składają się z połączonych ze sobą segmentów, które poruszają się w prowadnicach dzięki rolkom. W czasie otwierania, segmenty przesuwają się i ustawiają wzdłuż ściany lub pod sufitem. Plusem bram segmentowych jest to, że nie wymagają one wolnej przestrzeni przed garażem. W zamian za to potrzebują miejsca w jego wnętrzu.

Jeśli więc wybierzecie bramę boczną, to na jednej ze ścian garażu nie ustawicie szafki czy regału. Inną zaletą omawianych bram jest fakt, że nie potrzebują one miejsca na podjeździe, bowiem ich skrzydło nie otwiera się na zewnątrz otworu wjazdowego. Największym atutem bram segmentowych jest ich wyjątkowa szczelność, dzięki której są idealne do garaży z ogrzewaniem.

Bramy rolowane

Bramy te działają podobnie jak rolety okienne. Wyglądem przypominają bramy segmentowe, jednak w ich przypadku, całe skrzydło nawija się na wał napędowy, schowany w kasecie ochronnej. Oznacza to, że nie przesuwają się one wzdłuż ściany lub po sufitem i nie zajmują cennego – zwłaszcza w niewielkich garażach – miejsca. Bramy te nie wymagają też przestrzeni przed garażem.

Możecie więc zamontować je wszędzie tam, gdzie brakuje długiego podjazdu – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garażu. Niewątpliwie wpływa na to ich funkcjonalność, podobnie jak bardzo dobra izolacja termiczna i estetyczny wygląd. Tego rodzaju bramy garażowe należą do jednych z najdroższych.

Więcej na stronie: https://www.hormann.pl/prywatni-inwestorzy/bramy-garazowe/.

Bramy rozwierne

Bramy rozwierne, których dwa skrzydła otwierają się jak drzwi – na boki, są nadal popularne. Są one niedrogie i łatwe w obsłudze. Nie zajmują też miejsca wewnątrz garażu, ale za to wymagają przestrzeni przed nim. Pamiętajcie też, że zimą, aby je otworzyć, będziecie musieli odgarnąć śnieg. Ich wadą jest nienajlepsza izolacja termiczna.

Jednakże, podobnie jak w poprzednich modelach, do bram tych możecie zamontować napęd z odbiornikiem radiowym do automatycznego otwierania i zamykania ich skrzydeł. Pamiętajcie, aby wybór bramy uzależnić od realnych możliwości zagospodarowania waszej przestrzeni i zasobności portfela.

Więcej na stronie: https://www.hormann.pl/prywatni-inwestorzy/bramy-garazowe/.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.