Kupujemy dobry telewizor
Rożności,  Technologie

Kupujemy dobry telewizor

Dobry telewizor to najlepsze okno na świat. Nie ma zatem co się dziwić, że producenci prześcigają się w produkcji coraz to nowocześniejszych telewizorów. Wiemy z doświadczenia, że im lepszy telewizor, tym ciekawsze wieczory. Na dużym ekranie możemy oglądać nasz ulubiony serial, film lub wydarzenie sportowe. W tym krótkim poradniku napiszemy czym się kierować przy wyborze telewizora. Od razu zaznaczamy, że nie lokujemy tutaj żadnego konkretnego produktu. Zachęcamy do lektury.

Firma LG oraz Samsung dopiero od kilku lat wchodzą na rynek RTV. Od blisko 30 lat liderem jest firma Sony, jednak w ostatnich czasach zauważamy, że może mieć poważną konkurencję. Cechą dobrego telewizora jest przede wszystkim idealne fabryczne ustawienie obrazu. Wszystkie duże firmy to specjaliści w ustawieniu parametrów, zatem nie będziemy mieli z tym problemu. W trakcie wyboru telewizora najważniejsza będzie rozdzielczość obrazu oraz oczywiście częstotliwość odświeżania. Im wyższa częstotliwość odświeżania, tym płynniej będzie się nam oglądało film lub wydarzenie sportowe. Co jest ciekawe to fakt, że im większy ekran, tym łatwiej jest ustawić odświeżanie obrazu. Wie o tym dobrze firma LG, która od roku jest liderem w sprzedaży telewizorów o wielkości powyżej 40 cali.

Cena ma znaczenie. Jeśli chcemy kupić dobry telewizor, to musimy zapłacić za niego więcej pieniędzy. Za 40 calowy produkt zapłacimy średnio 1900 złotych. Jeśli chcemy opcję 3D to będziemy musieli dopłacić kolejne 1000-1500 złotych. Osobiście odradzamy zakup telewizora 3D za mniej, niż 5000 złotych, ponieważ nie będzie on spełniał swoich założeń w stu procentach. Obecnie każdy telewizor jest dobry i zalecamy aby za niego nie przepłacać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *