Mieszkanie zarządzane za pomocą smartfona!
Technologie

Mieszkanie zarządzane za pomocą smartfona!

Mieszkanie „smart home” to już nie tylko wygoda, oszczędność czasu, ale również i większe oszczędności na rachunkach.

W obecnych czasach zainteresowanie mieszkaniami „smart home” staje się coraz bardziej popularne i coraz większa liczba deweloperów wprowadza to rozwiązanie do swojej oferty.

Do czego służy system smart home?

Smart home to system montowany w mieszkaniach albo domach służący do zdalnego zarządzania systemami i elementami znajdującymi się w mieszkaniu. Jeszcze nie tak dawno, wiele osób przecierałoby oczy ze zdziwienia, że takie rzeczy są możliwe, obecnie coraz więcej osób zakłada tego typu usprawnienia w swoim mieszkaniu.

Zarządzanie mieszkaniem na odległość pozwala na optymalizację i redukcję kosztów mediów – ogrzewania, wody, ale daje również ogromne poczucie bezpieczeństwa. Umożliwia sterowanie oświetleniem, a także systemami alarmowymi.

Czym może zarządzać on-line

Oświetlenie

Ustawienie w pokojach czujników i odpowiednie dostosowanie włączników pozwala na włączanie i wyłączanie oświetlenia w zależności czy ktoś w danym pomieszczeniu się znajduje. Przy pomocy smartfona może również jednym kliknięciem włączyć lub wyłączyć światła, co przełoży się zna znaczne oszczędności na prądzie.

Ogrzewanie, klimatyzacja

Smart home, to również inteligentne sterownie temperaturą w całym lokalu w zależności od ustawionego harmonogramu. Tak więc jak będziemy w pracy, system automatycznie obniży temperaturę, a w czasie kiedy wracamy do domu automatycznie ją podniesie. Jeśli jednak wcześniej zdecydujemy się na powrót do domu, w drodze możemy przy pomocy telefonu podnieść temperaturę w całym mieszkaniu, albo tylko w wybranym pomieszczeniu.

Alarm i rolety

Inteligentne mieszkania zazwyczaj wyposażone są w alarmy połączone z systemem zarządzania domem. W przypadku na przykład poruszenia czujników rozłożonych w mieszkaniu system automatycznie rozwinie rolety, zarygluje drzwi utrudniając ucieczkę włamywaczowi oraz wyśle powiadomienie na telefon. Przy pomocy telefonu będziemy mieli również możliwość chociażby zdalnego włączenia alarmu w przypadku jakbyśmy o tym zapomnieli wyjeżdżając z domu.

Koszty inteligentnego mieszkania

Koszty wyposażenia mieszkania w urządzenia, którymi możemy zdalnie sterować to ok. 10 tyś złotych. Wielu deweloperów np. https://www.apm-development.com.pl/mieszkanie-on-line ma w swojej ofercie tego typu mieszkania.  Warto zauważyć, że tego typu koszty bardzo szybko mogą się nam zwrócić w postaci oszczędności na rachunkach.

Materiał przygotowany dla Partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *