Moda na ebooki
Kultura,  Technologie

Moda na ebooki

Ebook to książka, którą możemy przeczytać na ekranie monitorów, tabletów czy smartfonów. Moda na tego typu „e” rozwiązania jest słuszna, ponieważ ebook nie tylko gwarantuje komfort podczas czytania, ale nie niszczy się i nie można go poplamić kawą. Wiadomo, że dzisiaj wszystko da się kupić przez Internet. Nawet książki. Księgarnie regularnie notują spadek w sprzedaży książek, ponieważ ludzie cenią sobie komfort oraz wygodę. Ebook nam to gwarantuje.

Powstanie ebooków ma wpływ na ceny książek. Aby wzrosła konkurencyjność, każda księgarnia czy wydawcy książek decydują się o pobieraniu minimalnej marży za produkt. Dzięki temu szkolne podręczniki nie kosztują już 50 złotych za sztukę, a o połowę mniej. Ebooki prawdopodobnie za kilka lat zawitają w szkołach, ponieważ polskie szkolnictwo zmierza ku skomputeryzowaniu wszystkich pomieszczeń w szkołach.

Jak powstają ebooki i ile kosztują?

Powstawanie ebooka jest bardzo proste i przede wszystkim szybkie. Książkę można napisać w dowolnym programie typu Word, a następnie wydrukować ją w formacie .pdf. Tak gotową książkę można już sprzedawać i czytać. Koszt stworzenia ebooka jest niski, ponieważ nie korzystamy z drukarni. Cena za jedną sztukę waha się od 20 do 30 złotych. To prawie dwa razy taniej, niż książki sprzedawane dziesięć lat temu.

Moda na ebooki trwa i trwać będzie. Cieszy fakt, że coraz więcej osób kupuje ebooki rezygnując z piractwa i ich nie kradnąc. W przyszłości pewnie nic wielkiego w tej formie czytania się nie zmieni i to też na pewno cieszy. Po co zmieniać coś, co działa?

Podaruj dostęp do Legimi – prezentmarzen.com/biblioteka-legimi/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *