Najpopularniejsze strzelanki ostatnich lat
Technologie

Najpopularniejsze strzelanki ostatnich lat

Gatunek strzelanek jest popularny od samych początków gier komputerowych. Każdy gracz pamięta takie produkcje jak Wolfenstein 3D czy Doom, które stały się prekursorem trójwymiarowych gier z gatunku first-person shooter.

Obecnie rynek pełen jest produkcji, które odniosły mniejszy lub większy sukces.

Counter Strike

Counter Strike to chyba najbardziej znana seria strzelanek pierwszoosobowych. Jej najnowsza odsłona, Counter Strike: Global Offensive ukazała się na rynku 21 sierpnia 2012 roku i przez lata była czołową produkcją firmy Valve. Odpowiada za stworzenie najpopularniejszej platformy do gier na świecie – Steam. Choć obecnie popularność gry znacznie się zmniejszyła, głównie za sprawą produkcji takich jak Overwatch czy Fortnite, wciąż gra w nią mnóstwo osób.

Tym, co wyróżnia grę od innych strzelanek, jest nietypowa rozgrywka. Gracz wciela się w członka drużyny terrorystów lub antyterrorystów, których zadaniem jest kolejno podłożenie bomby lub powstrzymanie przed tym przeciwników.

Strzelanki z serii Counter Strike są dość łatwo dostępne i można je kupić w bardzo okazyjnych cenach.

Gry z gatunku battle royale

Strzelanki z gatunku battle royale stały się w ostatnich latach bardzo popularne, za sprawą głośnego hitu, jakim jest Fortnite. Przed produkcją studia Epic Games na rynku gier battle royale królował jednak H1Z1, a następnie Playerunknown’s Battlegrounds.

W grach z tego gatunku pojawia się prosty, jednak niezwykle grywalny schemat – stu graczy spotyka się na ogromnej mapie, której powierzchnia stale się zmniejsza. Zmusza to graczy do ciągłej zmiany pozycji i rywalizowania ze sobą.

„Mecz” wygrywa ten, kto jako ostatni pozostanie przy życiu. W Fortnite gracze mogą dodatkowo tworzyć własne budowle, które pomagają im w rozgrywce.

First-person shooter

Strzelanki first-person shooter oferują podobną rozgrywkę, co popularny Counter Strike. Tu jednak gracze sami mają możliwość wyboru postaci, w jaką się wcielą w swojej drużynie. Każda jednostka posiada inną broń lub inne ataki, co czyni ją całkowicie unikalną. Pojawiają się tu więc postacie z olbrzymią ilością pancerza i punktów życia, z umiejętnościami leczącymi lub potrafiące zneutralizować przeciwnika w mgnieniu oka. Dwie największe gry tego typu to Team Fortress 2 i Overwatch.

Gdzie kupić „strzelanki”

Najtańsze gry typu „strzelanki” i dodatki do nich można znaleźć w specjalistycznych sklepach z kluczami do gier lub w serwisie aukcyjnym Allegro, gdzie często można skorzystać z atrakcyjnych promocji i zniżek.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.