Na co zwrócić uwagę zanim weźmiesz kredyt?
Rożności,  Technologie

Pasja sposobem na zarobek

Każdy człowiek czuje się mocny w jakiejś dziedzinie życia, ale nie każdy ma możliwość i trochę szczęścia, aby czerpać z tego jakieś zyski finansowe. Podam tutaj przykład jednaj dziedziny, która bez wątpienia może przynosić niezłe dochody, jednak nie każdy będzie czuł się w tej branży mocny. Muzyka jest pasją wielu z nas, ale co zrobić, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i zarobić dzięki muzyce na chleb? Rozwinę temat na przykładzie człowieka, który ma żyłkę do muzyki, a dokładniej jej prezentacji przed publiką, a także tworzenia wybranych gatunków od podstaw i ma talent majsterkowicza.

Organizacja imprez to oczywiście dochodowy interes, a jeśli ma się talent i trochę sprzętu, to wówczas zysk jest szybki, na pewno nie łatwy, ale szybki. Wyjaśnię, w jaki sposób udało się to człowiekowi, którego przykład podałem. Otóż jako wprawny prezenter muzyczny postanowił rozwinąć skrzydła prezentując się szerszej publiczności. Zajął się obsługą muzyczną, nagłośnieniem i oświetleniem. Fakt, wiele urządzeń do odtwarzania muzyki musiał zakupić, jednak posiadał talent, za sprawą którego pewne urządzenia zbudował sam. Jako elektronikowi nie było mu trudno w stworzeniu niektórych elementów oświetlenia i nagłośnienia, dzięki czemu zaoszczędzone pieniądze mógł przeznaczyć w dalszy rozwój działalności, którą się zajął. Jedna impreza, druga i interes się rozwijał.

Ale do czego zmierzam?

Przykład ten jest dowodem na to, że nie ważne co jest mocną stroną faceta, ważne jest rozwijanie swojego talentu, co zawsze po jakimś czasie owocuje. Nie mowa tutaj tylko o pieniądzach, bo to nie zawsze najważniejsze, ale rzadko mamy okazję robić to, co kochamy i w dodatku z tego żyć. Dla większości najlepszym wyjściem jest praca na etacie. Dobrze, mają stały dochód, pracę w zasadzie pewną i nie muszą się martwić na zapas, podczas gdy ci pracujący na własny rachunek sami muszą sobie zapewniać pracę, klientów.

Ale coś za coś. Trzeba się ustawić po jednej ze stron tej barykady. Trzeba wybrać pomiędzy pasją, która zmienia człowieka i pozwala mu wzrastać a pracą w jednym miejscu, wykonywaniem w kółko jednych i tych samych czynności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *