PC dla każdego
Technologie

PC dla każdego – sprawdź, jaki komputer wybrać

Szukając komputera dla siebie, warto zwrócić uwagę na różne modele. Na rynku jest wiele opcji do wyboru. W tym tekście przedstawimy kilka z nich. Dzięki temu łatwiej podejmiesz decyzję.

Klasyczny komputer

Mimo coraz większej mobilności, dużo osób nadal stawia na sprawdzoną konstrukcję – mowa o komputerach stacjonarnych, zamkniętych w tradycyjnych obudowach (sprawdź obudowy komputerowe do 200 zł). Wybór jest uzasadniony, ponieważ najłatwiej zbudować wydajną jednostkę w skrzynce posiadającej tak dużą przestrzeń.

Gracze oraz osoby zajmujące się montażem wideo wiedzą doskonale, jak ważna jest moc obliczeniowa ich komputera, stąd popularność klasycznej wielkości jednostek stacjonarnych. Żeby komfortowo grać na wysokich detalach i dużej rozdzielczości, a także montować i renderować wysokiej jakości materiał wideo, należy wyposażyć się w wydajne komponenty, które niejednokrotnie są słusznych rozmiarów. Dodatkowo, odpowiednio mocne części pobierają dużo energii, a ta wytwarza znaczne ilości ciepła. Do jego odpowiedniego odprowadzenia i utrzymania temperatury na bezpiecznym poziomie potrzebne jest wydajne chłodzenie, a to również może być słusznych rozmiarów – bardziej zaawansowani postawią na chłodzenie cieczą.

Dla estetów producenci przygotowali mnóstwo modeli, które trafią w każdy gust. Niezależnie od tego, czy szukasz prostej, czy wypełnionej światełkami skrzynki, znajdziesz coś co dla siebie.

PC dla każdego

Mini PC

Nie zawsze dysponujemy dużą ilością miejsca – postawienie pod nogami ogromnej skrzynki nie wchodzi w grę. Do niedawna mogło to być wyzwaniem, ale teraz sprawa jest znacznie prostsza. Wystarczy wyposażyć się w mały komputer.

Obudowy typu mini PC zyskują na popularności. Ich największym atutem są wymiary, które często nie przekraczają rozmiarem przeciętnego pudełka na buty. W tej skrzynce zmieszczą się wszystkie niezbędne komponenty. Dzięki temu bez problemu skorzystasz z Internetu, obejrzysz film lub posłuchasz muzyki. Zazwyczaj montuje się do niej nieco słabsze komponenty, które nie mogą konkurować wydajnością z ich większymi odpowiednikami, ale z tej sytuacji również jest wyjście. Jeżeli chcemy, żeby nasz jednostka służyła do bardziej zaawansowanych czynności, takich jak granie w gry, producenci części przygotowali kilka propozycji. W ich katalogach znajdziemy wydajne komponenty przystosowane do tego typu obudowy.

Ze względu na swoje gabaryty, jest to propozycja dla ludzi posiadających małe przestrzenie, w których liczy się każdy centymetr. Dużym atutem jest to, że dzięki swojej kompaktowości nasz komputer będzie łatwy w transporcie.

PC dla każdego

All in One

Ostatnią propozycją jest najprostszy zestaw, który posiada w sobie nie tylko wszystkie niezbędne komponenty, ale również wbudowaną matrycę. Mowa o komputerach All in One – jednostkach dla ludzi ceniących wygodę.

Zestaw posiada monitor będący jednocześnie obudową, a często do urządzenia dodawane są mysz i klawiatura. Tak przygotowana jednostka posiada wszystko co jest niezbędne, a nam zostaje jedynie korzystanie z komputera. Bezpośrednio można go porównać z laptopem pozbawionym swojej mobilności. W zamian dostajemy większy ekran.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

One Comment

  • Anita

    Mam jeszcze pewne wątpliwości co do tego, czy wybrać komputer używany do gier, czy jednak złożyć coś swojego. Niby koszta można zoptymalizować jakoś, ale z drugiej strony chyba nie mam takiej wiedzy, żeby sama cokolwiek zdziałać :/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *