Prawdziwe zawody wędkarskie, ale online – jak to działa?
Technologie

Po co wędkarzom aplikacje mobilne?

Wędkarstwo, tak jak każda dziedzina naszego życia, bardzo dynamicznie się zmienia. Obecnie wędkarze wymieniają się doświadczeniami na forach internetowych, piszą blogi, korzystają z urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu także podczas wędkowania. Nic dziwnego, że wciąż poszukują coraz to nowszych rozwiązań, które urozmaicą im chwile spędzane na rybach, jednocześnie pozwalając chwalić się połowami, swoim sprzętem i ulubionymi łowiskami. Stąd coraz większe zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania dla wędkarzy.

Społeczność wędkarzy online

Bardzo cenne w tym hobby jest nabywanie doświadczenia, które przychodzi wraz z każdą kolejną wyprawą wędkarską. Niestety nie każdy początkujący wędkarz ma dziadka, który jest „starym wygą” w tej dziedzinie i można go o wszystko zapytać. Dlatego Internet to dla wędkarzy skarbnica wiedzy, z której tak chętnie korzystają. Społeczność wędkarska jest coraz bardziej aktywna w Internecie. Wpływa na to fakt, że dla wielu młodych wędkarzy Internet jest środowiskiem naturalnym. Jednak coraz większą grupę tej społeczności stanowią ludzie 40+, którzy z Internetem się oswajają i przestają się go obawiać.

Pogawędki wędkarskie

Pomimo dużego zainteresowania ze strony wędkarzy wciąż brakowało serwisu, który połączyłby wszystkie ich potrzeby. Był zarówno serwisem społecznościowym, gdzie wędkarze mogą dyskutować na forum, zapraszać się do znajomych i wspólnie organizować wyprawy wędkarskie, jak i dawał możliwość utrwalania wszystkich swoich złowionych ryb. Dlatego też powstał FishExpert, który został wypełniony mnóstwem praktycznych funkcjonalności. – Tworząc platformę FishExpert myślałem w głównej mierze o swoich potrzebach jako wędkarza. Brakowało jednego miejsca w Internecie, gdzie wędkarze mogliby zarówno poszukać dobrych i sprawdzonych łowisk, wymienić się doświadczeniami, jak i trochę porywalizować z innymi fanami wędkarstwa – tłumaczy Marcin Franke z zespołu FishExpert. Serwis rośnie w siłę i skupia już prawie 400 wędkarzy, którzy dodali ponad 500 swoich złowień przez aplikację mobilną lub serwis www.

Czym tak naprawdę jest FishExpert?

FishExpert to unikatowe połączenie rozbudowanego serwisu www z aplikacją mobilną. Posiada największą aktualną bazę zbiorników wodnych w Polsce wraz z informacjami o obowiązujących na nich regulacjach oraz okresach i wymiarach ochronnych ryb. Kluczową funkcjonalnością aplikacji jest możliwość zgłoszenia złowionych ryb zaraz po ich złapaniu oraz możliwość automatycznego poinformowania o tym wszystkich znajomych zarejestrowanych na portalu Fishexpert. Nie ma już potrzeby dzwonienia, wysyłania SMS lub MMS ze zdjęciem trofeum, aplikacja nas wyręczy. Do zgłoszonego połowu automatycznie przypisywane są takie parametry jak dokładna lokalizacja (łowisko) i aktualne warunki pogodowe, a użytkownik sam w kilkanaście sekund uzupełnia pozostałe dane (zdjęcie ryby, jej gatunek i rozmiar oraz wykorzystany przy połowie sprzęt). Wszystkie te dane zapisują się na indywidualnym koncie użytkownika, a z racji tego, że aplikacja jest połączona z serwisem www, ma się do nich dostęp także przez przeglądarkę internetową. Wszystkie złowienia zgłoszone przez użytkowników są automatycznie nanoszone na mapy zbiorników wodnych, gdzie można je w prosty sposób wyszukiwać i przeglądać, a dodatkowo za każdy połów zgłoszony przy pomocy aplikacji mobilnej są przyznawane punkty.

To jedynie niektóre z funkcjonalności tej aplikacji. Dochodzi do tego jeszcze możliwość dodawania informacji o swoich ulubionych miejscach, o sklepach wędkarskich, o przystaniach i noclegach. Co ważne, dane na serwisie są w głównej mierze dodawane przez samych zarejestrowanych użytkowników, dlatego też są rzetelne i poparte prawdziwymi doświadczeniami wędkarskimi. Poza tym, korzystanie z serwisu i aplikacji jest całkowicie bezpłatne, więc dlaczego nie spróbować?

parp

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *