Prawdziwe zawody wędkarskie, ale online – jak to działa?
Technologie

Prawdziwe zawody wędkarskie, ale online – jak to działa?

 

Zawody wędkarskie są ważnym wydarzeniem dla każdego wędkarza, który lubi łączyć swoją pasję ze szczyptą rywalizacji. W Polsce zawody odbywają się dosyć często, za to w różnych odległych częściach kraju i nie zawsze każdy chętny wędkarz może w nich uczestniczyć. Dodatkowo część z nich ma charakter otwarty, a część odbywa się wyłącznie dla członków danego koła wędkarskiego albo określonej grupy wiekowej. A co, jeśli chciałoby się porywalizować z innymi i niekoniecznie namawiać na siłę znajomych na małe zawody? Rozwiązaniem jest zorganizowanie zawodów wędkarskich online.

Czym są zawody wędkarskie online?

Zasada jest prosta: można wędkować jak zwykle, przy czym, jeśli złowi się rybę, która spełnia wymogi zawodów, zgłasza się to przez aplikację mobilną. Marcin Franke z ekipy Fishexpert wyjaśnia, jak to działa: – Nasza platforma jest wyposażona w kreator zawodów, który pozwala dokładnie określić, którzy użytkownicy mogą wziąć w nich udział, zdefiniować zasady tych zawodów, metodę połowu, dopuszczalne lokalizacje i parametry połowu. Poza tym wyniki zawodów można śledzić za pośrednictwem platformy. Ważne jest to, że każdy uczestnik zawodów musi mieć telefon z GPS i zainstalowaną na nim aplikację Fishexpert, która jest całkowicie darmowa.

Jak wygląda przebieg rywalizacji?

Zawody mogą być rozgrywane na terenie całej Polski. Warunkiem jest, by zbiornik, na którym chce się łowić, był dostępny w bazie Fishexpert. Jeśli zbiornika nie ma, można go samodzielnie dodać. Zgłoszeń połowów dokonuje się przy użyciu aplikacji mobilnej Fishexpert niezwłocznie po złowieniu każdej ryby spełniającej warunki zawodów. W celu weryfikacji połowu niezbędne jest dodanie minimum jednego zdjęcia ryby z miarką w cm, w celu weryfikacji jej długości. Każdy okaz dostaje punkty za wymiar ochronny oraz za każdy 1 cm powyżej wymiaru. Kto zdobędzie najwięcej punktów – wygrywa.

Alternatywa dla wędkarzy?

Uczestnictwo w zawodach wędkarskich to dodatkowa motywacja, by wykazać się swoim doświadczeniem, sprytem i umiejętnościami. Często jednak wędkarze rezygnują z udziału tradycyjnych zawodach z różnych względów… Koszty uczestnictwa, regulacje, brak zadowalającego wyniku w poprzednich zmaganiach itp. Wydaje się, że organizacja zawodów online może ich ponownie zachęcić do zdrowej rywalizacji i zmotywować do podnoszenia swoich umiejętności wędkarskich.

parp

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *