Uzależnienie od gier komputerowych

Uzależnienie od gier komputerowych
Юлия Москаленко/ 123rf.com

Jeszcze kilkanaście lat temu, dzieci całe dnie spędzały na podwórku, z którego do domu wywoływali je rodzice jedynie na obiad oraz kiedy przyszła pora na sen. Pomimo, iż dzieci nie posiadały drogich zabawek to jednak bawiły się razem świetnie, a za zabawki posłużyć mogło im prawie wszystko.

Dziś świat opanowały komputery, tablet oraz inne urządzenia elektryczne. Za zabawki służą dzieciom nowoczesne urządzenia a zabawy na podwórku stanowią sporą rzadkość.

Coraz więcej dzieci też cierpi na uzależnienia od gier komputerowych, przed którymi spędzają one zdecydowanie zbyt wiele czasu. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, a możliwość zajęcia czymś dzieckiem przez kilka godzin jest na tyle kusząca, że z przyjemności pozawalają dzieciom na granie. Niestety, coraz więcej dzieci cierpi na uzależnienie od gier komputerowych. Stają się one wówczas nadpobudliwe, szybciej się denerwują a większość ich myśli skupia się na grach komputerowych.

W takim przypadku konieczna jest jak najszybsza reakcja rodzica. Niezbędne jest okraczenie ilości czasu spędzanego przed komputerem oraz odwrócenie uwagi dziecka i zajęcie go czymś innym tak aby nie myślało ono cały czas o graniu. Jeśli gra stanowi dla dziecka zbyt dużą pokusę, warto jest pozbyć się z domu komputera oraz gier komputerowych, dzięki czemu unikniemy sytuacji gdy dziecko zacznie grać gdy tylko przestaniemy go pilnować.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.