Uzależnienie od gier komputerowych
Technologie

Uzależnienie od gier komputerowych

Jeszcze kilkanaście lat temu, dzieci całe dnie spędzały na podwórku, z którego do domu wywoływali je rodzice jedynie na obiad oraz kiedy przyszła pora na sen. Pomimo, iż dzieci nie posiadały drogich zabawek to jednak bawiły się razem świetnie, a za zabawki posłużyć mogło im prawie wszystko.

Dziś świat opanowały komputery, tablet oraz inne urządzenia elektryczne. Za zabawki służą dzieciom nowoczesne urządzenia a zabawy na podwórku stanowią sporą rzadkość.

Coraz więcej dzieci też cierpi na uzależnienia od gier komputerowych, przed którymi spędzają one zdecydowanie zbyt wiele czasu. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, a możliwość zajęcia czymś dzieckiem przez kilka godzin jest na tyle kusząca, że z przyjemności pozawalają dzieciom na granie. Niestety, coraz więcej dzieci cierpi na uzależnienie od gier komputerowych. Stają się one wówczas nadpobudliwe, szybciej się denerwują a większość ich myśli skupia się na grach komputerowych.

W takim przypadku konieczna jest jak najszybsza reakcja rodzica. Niezbędne jest okraczenie ilości czasu spędzanego przed komputerem oraz odwrócenie uwagi dziecka i zajęcie go czymś innym tak aby nie myślało ono cały czas o graniu. Jeśli gra stanowi dla dziecka zbyt dużą pokusę, warto jest pozbyć się z domu komputera oraz gier komputerowych, dzięki czemu unikniemy sytuacji gdy dziecko zacznie grać gdy tylko przestaniemy go pilnować.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *