Wyciek intymnych zdjęć? Rozwiązaniem jest prywatny komunikator
Technologie

Wyciek intymnych zdjęć? Rozwiązaniem jest prywatny komunikator

Prywatność to bardzo istotny aspekt naszego funkcjonowania w XXI wieku. Czy wiesz, jak zadbać o nią w odpowiedni sposób?

Czy prywatność w dobie smartfonów jest możliwa?

Autonomia i swoboda mają ogromne znaczenie dla naszego funkcjonowania. Nasze dane są jednak nieustannie przetwarzane przez różne aplikacje, sieci społecznościowe i portale internetowe. Osiągnięcie odpowiedniej równowagi między prywatnością a wygodą jest niezwykle trudne, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę także zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem. Smartfony są wyjątkowo dobrze przystosowane do ciągłego zbierania informacji na nasz temat, które interesują nie tylko dostawców oprogramowania, lecz także hakerów i innego rodzaju przestępców.

W dobie smartfonów bardzo ciężko jest uciec od ciągłego monitorowania naszej aktywności. Telefon wie, gdzie się znajdujemy, co robimy, a nawet jak się czujemy. To sprzęt, który zazwyczaj nosimy nieustannie przy sobie, czasami nie zdając sobie nawet sprawy z tego, jak wiele przechowuje informacji. Dodatkowo może odczytywać dane z aplikacji, nagrywać dźwięk czy zbierać obraz przez kamerę. To niezwykle rozbudowany zestaw narzędzi, który w niepowołanych rękach może skutecznie pozbawić nas prywatności. Co zrobić, by móc ochronić osobiste dane?

Komu może zależeć na szpiegowaniu smartfona? Czy pełna prywatność jest osiągalna?

Nie tylko bezosobowe algorytmy korporacji czy portali społecznościowych odpowiadają za śledzenie nas w sieci. Do naruszenia naszej prywatności mogą prowadzić także bezpośrednie działania konkretnej osoby. Gdy mamy takie podejrzenia, zdecydowanie warto zastanowić się nad instalacją oprogramowania antyszpiegowskiego. Dzięki temu możemy uniknąć sytuacji, w której haker zyska dostęp do informacji dotyczących praktycznie całego naszego życia – historii lokalizacji, planowanych urlopów, poufnych danych firmowych czy zdjęć i filmów wykonanych kamerą smartfona. Jeśli zatroszczymy się o właściwe zabezpieczenia dla naszych danych, możemy skutecznie walczyć z hakerami i algorytmami. Wymaga to zainstalowania odpowiedniej aplikacji – na przykład bezpiecznego, szyfrowanego komunikatora.

Jak działa UseCrypt Messenger i dlaczego jest w stanie skutecznie zadbać o naszą prywatność?

UseCrypt Messenger to polski komunikator, który korzysta z nowoczesnej infrastruktury sprawiającej, że komunikacja staje się bezpieczna i wygodna. Aplikacja została stworzona z myślą o osobach, którym szczególnie zależy na zachowaniu prywatności. Wykorzystano tutaj między innymi takie rozwiązania jak nowoczesne algorytmy szyfrowania czy nieprzechowywanie danych na serwerach, co znacznie utrudnia działanie hakerów. Sama aplikacja może na bieżąco monitorować, czy nie jesteśmy szpiegowani. UseCrypt Messenger szybko zweryfikuje, czy nasz telefon nie padł ofiarą hakera, który podsłuchuje nasze rozmowy, czyta wiadomości tekstowe, a nawet nagrywa nasz ekran.

UseCrypt Messenger przy każdym włączeniu weryfikuje, czy nasze połączenie jest bezpieczne. Dzięki temu mamy na bieżąco gwarancję, że nasza prywatność nie jest zagrożona przez działania osób trzecich. W przypadku UseCrypt Messenger opinie ekspertów są jasne – jest to najlepszy program do utrzymania bezpieczeństwa danych w telefonie.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *