założyć bloga
Rożności,  Technologie

Założyć bloga?

Internet nie jest już tak młodym wynalazkiem. Przez te kilkanaście lat rozrosła się jego potęga i stanowi on całkiem dochodową gałąź biznesu, także w Polsce.

Każdy nastolatek chce dzisiaj założyć bloga. Robią to wszyscy, w ten sposób promują się politycy i gwiazdy show biznesu. Dlatego, że koszt jest nieduży, zakładanie bloga jest usługą ogólnie dostępną. Dla bardziej wymagających przygotowano serwery i hosting. Zakładając na nich własne strony internetowe jesteśmy pewni, że czytelnikom nie będą wyświetlać się niechciane reklamy (mogą się one wyświetlać, jeśli ktoś będzie nam za to płacił, prawda?).

Zakładanie bloga jest dziecinnie proste. Istnieje na przykład darmowy program o nazwie WordPress z mnóstwem szablonów stron. Umożliwia on nawet zupełnym laikom tworzenie stron, które wygląda na bardzo skomplikowane. Jeśli mamy sporą liczbę odwiedzin, możliwe jest nawet zarabianie na wyświetlaniu reklam, bądź przy odrobinie trudu znalezienie bezpośredniego sponsora.

Jeśli mamy w planach założenie sklepu, powinniśmy sprawdzić ofertę hostingową różnych firm. Może okazać się, że oferują one sklepy internetowe w bardzo korzystnych cenach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *