Jak dobierać i kupować biżuterię na prezent – poradnik dla mężczyzn

Jak dobierać i kupować biżuterię na prezent - poradnik dla mężczyzn

Kobiety uwielbiają otrzymywać biżuterię. Co prawda najchętniej otrzymywałyby pierścionki z dużym diamentem, jednak zadowolą się również ciekawą bransoletką, kolczykami z perłami czy zegarkiem. Jaka biżuteria kobieca będzie mile widziana przez kobiety?

Nieocenioną pomoc przy tworzeniu artykułu oddał sklep z biżuterią E-watches.

Biżuteria kobieca jedynie dla kobiet bliskich sercu

Jeszcze w przedwojennych poradnikach mężczyźni mogli przeczytać, że biżuterię wręcza się jedynie tym kobietom, które są w życiu mężczyzny ważne. Może to być zarówno wybranka serca (narzeczona lub żona), jak i matka czy siostra. Jednak warto pamiętać, żeby wręczana kobietom biżuteria była biżuterią ze szlachetnych kruszców, w których pojawią się również kamienie szlachetne. Lepiej dać ukochanej kwiaty niż nawet najbardziej efektowny naszyjnik z kamieni syntetycznych. Ciekawym wariantem takiego prezentu jest markowa biżuteria damska Calvin Klein. Pod marką znanego projektanta dostępne są zarówno naszyjniki, jak i pierścionki czy kolczyki, a nawet zegarki damskie. W tym przypadku nie zawsze ważny jest metal czy kruszec, z którego wykonana została biżuteria, bowiem o ważności prezentu decyduje marka projektanta, który stoi za projektem biżuterii.

Pierścionki nie tylko zaręczynowe

Zanim mężczyzna zdecyduje się na zakup pierścionka, kolczyków czy naszyjnika, powinien dobrze się przyjrzeć biżuterii, którą nosi kobieta. Jeśli najczęściej wybiera biżuterię srebrną, wówczas ucieszy się z kolejnego srebrnego pierścionka, jeśli natomiast ma otrzymać pierścionek zaręczynowy, wówczas lepszy będzie model wykonany z białego złota. Przed zakupem tego najważniejszego pierścionka warto ustalić rozmiar, jaki nosi ukochana kobieta. W tym celu można wykorzystać inne pierścionki, które nosi na palcu serdecznym lub też można taki pierścionek założyć na własny palec, aby w ten sposób zapamiętać jego rozmiar. Jeśli pierścionek będzie za duży, w większości salonów jubilerskich można go albo wymienić, albo zmniejszyć.

Kolczyki i przywieszki

Dużo więcej możliwości dają kolczyki. W tym przypadku warto jedynie skupić się na kruszcu, jaki preferuje kobieta, aby wybrać jej efektowne kolczyki. Jeśli kobieta życia lubi bransoletki modułowe, wówczas można się zdecydować na zakup kolejnego charmsa, który będzie się przyjemnie kojarzyć z daną okazją. Prezentem idealnym jako prezent świąteczny czy urodzinowy może być komplet, składający się z kolczyków i przywieszki w tym samym stylu. Ważny jest również styl preferowany przez kobietę czy typ sylwetki, do której biżuteria powinna pasować. Kobiety niewysokie i o drobnej sylwetce powinny otrzymywać delikatne kolczyki czy niewielkie zawieszki do naszyjników, z kolei kobiety wysokie mogą nosić biżuterię bardziej widoczną, ale jednak stonowaną i niezbyt ekstrawagancką. O ile blondynki mogą nosić biżuterię ze srebrna, w które będą oprawione np. turkusy, opale, bursztyn czy ciemne perły, o tyle brunetki o ciemnych oczach świetnie wyglądają w biżuterii platynowej czy w kolorze białego złota, w które są oprawione kamienie szlachetne o dosyć chłodnej barwie.

Czego absolutnie nie należy dawać

Jeśli kobieta czeka na oświadczyny, a mężczyzna niekoniecznie ma na nie ochotę, wówczas zamiast pierścionka lepiej wybrać inny rodzaj biżuterii. Każdy wręczany kamień ma również swoje znaczenie, które warto znać. I tak szmaragd będzie kojarzony z namiętnością, a brylant ze szlachetnością. Warto natomiast uważać wręczając kobiecie zegarek, bowiem panie bardziej przesądne potraktują to jako zapowiedź zakończenia związku. Rzadko również wręcza się biżuterię z perłami w roli głównej, bowiem perły otrzymane w prezencie są synonimem łez. Przy samym prezencie warto również zwracać uwagę na metki. Nie powinno się ich w całości usuwać, aby móc prezent zwrócić. Jeśli biżuteria kupowana jest w salonie jubilerskim, wówczas metka może być wręczona nabywcy.

Istotną kwestią przy wyborze biżuterii dla kobiety jest również jej wiek. Osoby młode mogą nosić ekstrawaganckie ozdoby, nastoletniej córce można kupić charmsy, kolczyki czy pierścionki, w których pojawiają się kolorowe kamienie syntetyczne, kryształy Swarovskiego czy syntetyczne perły. Dobrym wyborem może być wybór biżuterii z kamieniem, który koresponduje ze znakiem zodiaku nastoletniej użytkowniczki. Z kolei dojrzałe kobiety warto obdarować biżuterią z naturalnymi kamieniami. Matka czy babcia mogą się ucieszyć z bursztynowego naszyjnika czy bransoletki wykonanej ze szlachetnych kamieni. Warto jednak pamiętać, aby wybierać biżuterię pod kątem preferencji danej kobiety – złote kolczyki, które otrzyma kobieta nosząca na co dzień srebro, niemal na pewno znajdą swoje miejsce w kasetce z biżuterią, jednak nigdy nie będą noszone.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.