Panele ścienne 3D. Rewolucja w dekoracji wnętrz.

Panele ścienne 3D


Urządzasz mieszkanie? Szukasz niestandardowych rozwiązań? A może tylko rozglądasz się za pomysłem na prostą metamorfozę wnętrza domu? W tym artykule przedstawiamy jeden z najmodniejszych ostatnio sposobów na zaaranżowanie powierzchni ściennych – montaż paneli 3D.

Trójwymiarowy zawrót głowy

Producenci wraz z projektantami nieustannie prześcigają się w pomysłach na nowe koncepcje wyposażenia i dekoracji wnętrz, starając się zaskoczyć użytkowników inną, świeżą formą. Do grona nieprzebranych możliwości, skupiających bogatą paletę farb wewnętrznych – strukturalnych, dekoracyjnych czy ceramicznych, wzorzystych tapet, tynków dekoracyjnych, szablonów, a także naturalnych i sztucznych okładzin, dołączyły niedawno panele ścienne 3D. Stanowią one ciekawą alternatywę dla konwencjonalnych metod, pozwalając użytkownikom na dużą swobodę – po części właśnie dlatego panele ścienne 3D zostały tak entuzjastycznie przyjęte, a grono ich zwolenników stopniowo się rozrasta.

Plaster na krzywe ściany

Projektowanie wystroju to – po budowie domu od podstaw lub jego generalnym remoncie, najważniejszy etap planowania wnętrza. O sukcesie w tym przypadku przesądza późniejszy poziom zadowolenia i komfortu, jaki osiągamy we własnych czterech ścianach. Częścią składową tego równania jest także funkcjonalność aranżacji, czyli praktyczne uzasadnienie każdego z jej elementów. Jeśli chociaż raz uczestniczyłeś w remoncie, wiesz doskonale, że nie zawsze przebiega on zgodnie z planem, a walenie głową w mur niejednokrotnie bywa rozumiane w pełni dosłownie. Zmorą starego budownictwa, ale także współczesnego niedbalstwa są krzywe ściany. Wizualny niesmak można zniwelować na kilka sposobów – z mniejszym lub większym skutkiem. Trójwymiarowe panele ścienne znakomicie radzą sobie z tym problemem. Naprzemiennie wypukła i wklęsła faktura paneli stwarza przyjemne wrażenie wizualne, powodując zachwianie zarówno prostoty, jak i krzywizny ściennych tafli.

Puzzle z czekolady

Na polskim rynku paneli ściennych zdecydowanym liderem jest lokalna marka Loft Design System. Portfolio jej produktów tworzą panele gipsowe, oferujące szeroki wybór wzorów – od motywów abstrakcyjnych, poprzez modele czerpiące z obecnych w naturze i designie struktur, aż po dobrze znane kształty, takie jak membrana głośnikowa czy… tabliczka czekolady. Określone wzory paneli 3D Loft System należy układać jak puzzle, w ściśle określonej kolejności. Wiele z nich jednak pozwala na dużą swobodę montażu, umożliwiając układanie zarówno w pionie, jak i w poziomie, w formie pełnych kompozycji lub tylko pojedynczych kolumn. Montaż przypomina kładzenie płytek i wymaga podobnej precyzji, dlatego warto powierzyć go fachowcom.

Nie tylko do domu

Liczne realizacje z udziałem paneli 3D marki Loft System dowodzą, że tego typu dekoracja ścienna to trafne rozwiązanie zarówno do przestrzeni domowej – salonu, sypialni, jak i dziecięcego pokoju, ale także do lokali usługowych, jak np. ekskluzywny butik, stylowy salon kosmetyczny czy nowoczesny hol hotelowy. Gipsowe panele od Loft Design System dobrze czują się w kolorze i nie wymagają specjalnych farb. Producent oferuje kilka wariantów wykończenia, w zakresie kolorystyki, a także przygotowania powierzchni np. na wysoki połysk lub mat. Należy też pamiętać, że panele od Loft System lubią światło, gdyż doskonale uwydatnia ono ich atuty.

Dziękujemy sklepowi Efekciarnia.pl za doradztwo.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.