Sztuka golenia

Sztuka golenia

Jak się może wydawać, golenie w cale nie jest prostą sprawą i pomimo tego, iż obecnie mamy do dyspozycji najnowsze wynalazki techniki – elektryczne maszynki, których możemy używać zarówno podczas golenia na sucho jak i na mokro powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby nasz skóra zbytnio na tym mnie ucierpiała.

Krok 1 – wybór narzędzia do golenia

Tutaj musimy się zdecydować, czy będziemy golili się zwykłą jednorazową maszynką do golenia, czy zdecydujemy się na maszynkę elektryczną.

Krok 2 – przygotowanie twarzy do golenia

Powinniśmy zmiękczyć naszą skórę i zarost, najprostszym sposobem na to jest przemycie twarzy ciepłą wodą, pod delikatny masaż strumieniem z wodą podczas porannego prysznicu.

Krok 3 – pianka czy żel

Korzystając z jednorazowej maszynki do golenia, powinniśmy zastosować piankę, bądź żel do golenia zawierający glicerynę. Większość tanich produktów w swoim składnie posiada mentol, który tylko na chwilę daje nam poczucie świeżości, jednak zamyka bardzo szybko pory.

Nie należy golić się na sucho, bowiem spowoduje to podrażnienie naszej skóry oraz możemy się pozacinać.

Krok 4 – Golenie

Lepiej wstać 5 minut wcześniej i golić się pomału, aniżeli robić to w pośpiechu, dużo łatwiej wtedy o rany na twarzy, no i będziemi niedokładnie ogoleni.

Krok 5 – Po goleniu

Po goleniu nasza twarz zawsze będzie podrażniona i wysuszona w związku z tym powinniśmy dać jej choć chwilę relaksu i ukojenia i zastosować balsam po goleniu, oprócz ukojenia wygładzi on i nada świeżości naszej twarzy.

 

Obejrzyj również wideo:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.