Golenie
Uroda

10 zasad skutecznego i szybkiego golenia, które pozwolą Ci „gładko” pozbyć się zarostu


Zarost to jeden z elementów, który mężczyźni regularnie starają się usuwać, aby wyglądać schludnie i elegancko. Golenie bywa jednak problematyczne – szczególnie, gdy panowie borykają się z problemami skórnymi, w przypadku których golenie jedynie je potęguje. Kierowanie się kilkoma zasadami pozwala jednak skutecznie usprawnić proces golenia i sprawi, że skóra na twarzy nie będzie podrażniona oraz będzie wyglądała na zadbaną.

1. Gól się pod włos

Golenie pod włos zapewnia szybsze usuwanie włosków, a także sprawia, że maszynka złapie je niżej, u samej nasady. Golenie z włosem sprawiłoby, że niektóre z włosków nadal mogłyby pozostać na twarzy. Golenie z włosem ma jednak swoje zalety – nie powoduje podrażnień, ale z kolei jest zdecydowanie mniej dokładne. Dlatego jeśli zależy Ci na szybszym usunięciu włosków, to gól się pod włos.

2. Nie gól się na sucho

Golenie się na sucho bywa niekiedy polecane mężczyznom z problemami skórnymi. Jednak może wywołać ono zdecydowanie gorsze efekty, np. w postaci silnego zaczerwienienia lub przerwania naskórka i krwawienia. Golenie się na mokro zapewni zdecydowanie lepszy poślizg maszynki i tym samym mniej uszkodzeń skóry.

3. Użyj odpowiednich kosmetyków

Wybór na rynku jest naprawdę duży, dlatego możesz skorzystać z pianek, żeli, balsamów, mleczek i wód po goleniu, dzięki którym kompleksowo zadbasz o swoją skórę twarzy w trakcie i po goleniu. Dzięki nim golenie twarzy nie będzie przykrym obowiązkiem, a przyjemnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Wykorzystaj w tym celu kosmetyki z szerokiej gamy produktów L’Oréal Paris, które zostały przebadane pod kątem dermatologicznym i w pełni chronią męską skórę.

4. Najpierw zmiękcz włoski

Niektóre z kosmetyków do golenia posiadają właściwości, które mogą zmiękczyć włoski, a nawet opóźnić ich odrastanie. To nie tylko ułatwia golenie, ale sprawia również, że będziemy mogli zachować większe odstępy między goleniem. Za każdym razem, gdy skóra ma kontakt z golarką, narażona jest na podrażnienie, dlatego ilość zabiegów golenia należy ograniczyć do minimum. Jednym ze sposobów na zmiękczenie włosków jest uprzednie umycie twarzy ciepłą wodą lub golenie po kąpieli, gdy łazienka zaparuje od gorącej wody. Wytworzone ciepło sprawi, że włoski będą bardziej miękkie.

5. Często wymieniaj maszynkę

Podczas golenia na maszynce pozostają włoski, ale również bakterie. Dodatkowo za każdym razem ostrze się tępi, co powoduje, że kolejne golenie jest o wiele trudniejsze. Pozostające w maszynce włoski zapychają ją, przez co maszynka jedynie ślizga się po twarzy, nie podcinając wcale zarostu. Przenoszone włoski to również miejsce bytowania bakterii, które wywołują na twarzy stany zapalne i krostki. Podczas golenia starą maszynką są one rozsiewane po całej twarzy.

6. Naprężaj skórę

Odpowiednie naprężenie skóry spowoduje dobry poślizg maszynki, jednocześnie nie wywołując skaleczeń. Dlatego staraj się przytrzymywać miejsca, które golisz przy pomocy drugiej dłoni.

7. Zachowaj higienę

Nigdy nie pożyczaj maszynki ani też nie zabieraj jej innym. Przy pielęgnacji twarzy trzeba zachować szczególną ostrożność, dlatego lepiej nie wykorzystuj osobistych przedmiotów, które wcześniej były używane przez inne osoby, ponieważ mogą one posiadać różne problemy dermatologiczne.

8. Unikaj skaleczeń

Unikniesz skaleczeń, jeśli zapewnisz swojej skórze odpowiednie nawilżenie, a także zadbasz o jednolity i zwarty naskórek. W tym celu możesz wykonać peeling, który pomoże usunąć Ci zrogowaciałą warstwę obumarłego naskórka.

9. Nawilżaj skórę

Bardzo potrzebne będzie odpowiednie nawilżenie, dlatego nawet w miejscach, w których występuje zarost, nawilżaj twarz tym samym kremem, który nakładasz na całą powierzchnię skóry.

10. W razie problemów udaj się do dermatologa

Jeśli po goleniu Twoja twarz jest bardzo zniszczona, nie czekaj. Wizyta u dermatologa pozwoli Ci przywrócić ją do odpowiedniego stanu. Jeśli golisz się często, nie pozwól sobie na ciągłe problemy, które tylko sprawiają, że Twoja twarz po goleniu jest w wybitnie złej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.