ABC męskiej pielęgnacji twarzy
Uroda

ABC męskiej pielęgnacji twarzy

Codzienna pielęgnacja męskiej twarzy to kilka czynności, które naprawdę nie wymagają dużo czasu, pieniędzy ani umiejętności. Mogą za to zdziałać prawdziwe cuda, jeśli chodzi o atrakcyjny i młody wygląd przez długie lata! Czy warto przetestować, jak działa nawilżający krem do twarzy dla mężczyzn i spędzać trochę więcej czasu przed lustrem? Zdecydowanie warto!

Jakie efekty przynosi codzienna pielęgnacja?

Stosowanie każdego dnia dobrej jakości kosmetyków do pielęgnacji twarzy nie sprawi, że w sekundę staniemy się kimś innym. Ale sprawi z pewnością, że po pierwszym rytuale pielęgnacyjnym poczuje się, że skóra jest wyraźnie przyjemniejsza w dotyku, świeża i pachnąca. Po kilku tygodniach – że jest jaśniejsza, bardziej elastyczna i gładsza, pozbawiona typowych dla cery problemów. A po dziesięciu latach – że w zasadzie nic w wyglądzie skóry się nie zmieniło!

Oczyszczanie – przygotowanie cery do pielęgnacji

W skład kosmetyków obowiązkowych na półce w łazience mężczyzny powinien wchodzić nie tylko nawilżający krem do twarzy dla mężczyzn, ale także żel do oczyszczania i peeling. Peeling stosuje się tylko raz lub dwa razy w tygodniu – zawsze przed goleniem. Przygotowuje on cerę na przyjęcie porcji składników odżywczych pochodzących z innych kosmetyków. Pobudza też krążenie i złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu cera ma ładniejszy kolor i jest gładsza. Oczyszczanie żelem do twarzy powinno się wykonywać rano i wieczorem. Pomoże to utrzymać ją w czystości, nie podrażniać i usunąć nadmiar sebum.

Nawilżający krem do twarzy dla mężczyzn każdego dnia!

Bez względu na rodzaj cery i jej konkretne potrzeby, każda skóra wymaga nawilżania – nawet gdy pije się odpowiednią ilość wody każdego dnia. Codziennie rano, po oczyszczeniu i ogoleniu twarzy, należy wklepać w skórę porcję kremu, która nieco ją zmatowi lub odżywi – w zależności od rodzaju cery – oraz ochroni przed szkodliwym działaniem promieni UV. Nawilżający krem do twarzy dla mężczyzn stosowany na noc pozwoli natomiast zregenerować skórę i zapobiegać zmarszczkom. Poprzez regularną pielęgnację twarzy w ten sposób, mężczyzna ma możliwość zredukowania najbardziej przykrych problemów swojej cery – krost, przetłuszczania czy wrażenia suchości i pieczenia. Oprócz tego jego cera zachowa odpowiedni poziom nawilżenia i stanie się promienna, gładka oraz jędrna każdego dnia! Wystarczy tylko raz spróbować, co tak naprawdę znaczy pielęgnacja twarzy u mężczyzny na co dzień, by udało się go przekonać, że to naprawdę niewielki wysiłek, a może przynieść spore efekty!

Materiał partnera.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.