Co mężczyźni sądzą na temat urody
Uroda

Co mężczyźni sądzą na temat urody

Uroda to nie jest temat towarzyskich pogawędek na męskich spotkaniach. Higiena tym bardziej. Jednak badania mówią, że dbanie o swój wygląd jest ważnym aspektem życia samca, który dziennie poświęca dbaniu o urodę 83 minuty (kobiety 4 minuty mniej…).

Czy oznacza to, że mężczyźni zniewieściali? A może po prostu bardziej niż kiedyś starają się przypodobać swojej drugiej połówce i jest to zupełnie normalne?

Przeczytaj: Męskie buty na zimę to konieczność

Jakich kosmetyków używa prawdziwy mężczyzna?

Współczesny rynek kosmetyków, jak i sama branża kosmetyczna i fryzjerska, są równie mocno podporządkowane nie tylko płci pięknej, ale także właśnie mężczyznom. Atrakcyjny mężczyzna w dzisiejszym świecie to taki, który o siebie dba, czyli chodzi do fryzjera (nierzadko w celu pokrycia farbą pierwszych oznak siwizny), używa kosmetyków (nie tylko dezodorantu) i niekiedy nawet depiluje owłosione miejsca na ciele (nie zawsze są to tylko nogi).

Oczywiście mowa tu o wizerunku promowanym poprzez kolorową prasę i media, ale często to sami mężczyźni podejmują starania, żeby o siebie zadbać. Czasem wystarczy do tego umyć zęby, golić się regularnie, dbać o cerę, od czasu do czasu użyć ulubionej wody kolońskiej i… voilà!

Najważniejsze to pamiętać o złotym środku – co za dużo, to niezdrowo, ale warto znaleźć dodatkowe minuty, żeby dobrze czuć się samemu ze sobą, także tym w lustrze.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *