Dbanie o higienę

Higiena
Vladimir Voronin/123rf.com

Wszyscy wiedzą, jak ważna jest prawidłowa higiena. Skóra to jedna z ochron naszego organizmu, dlatego oczyszczanie jej we właściwy sposób jest tak istotne.

Dbanie o higienę w przypadku problemowej skóry

W przypadku skóry normalnej, która nie wykazuje tendencji do zbytniego przetłuszczania się ani przesuszania, wystarczy używać zwykłego łagodnego mydła lub żelu. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy konieczne jest stosowanie specjalnych preparatów. Na przykład w przypadku skóry atopowej niemożliwe jest zastosowanie zwykłego mydła ze standardowymi składnikami myjącymi. W AZS stosuje się raczej emolienty – kosmetyki, które myją, ale także bardzo mocno pielęgnują skórę.

Dbanie o higienę – kosmetyki

W przypadku skóry jedynie przesuszonej świetnie sprawdzą się olejki pod prysznic. Dzięki takim kosmetykom często możliwe jest mycie się dwa razy dziennie bez konieczności stosowania specjalnych balsamów. Należy również pamiętać o specjalnych preparatach do higieny intymnej i odpowiednich szamponach – jeśli skóra jest przesuszona, to prawdopodobnie ten problem dotyczy całego ciała.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.