Depilacja
Uroda

Depilacja mężczyzn – bezsensowny kaprys czy rozsądny wybór?

Temat depilacji mężczyzn wzbudza kontrowersje nie tylko wśród nich samych, lecz również u kobiet. Przedstawiciele obu tych płci dzielą się zwykle na dwa przeciwstawne obozy: zwolenników oraz przeciwników męskiej depilacji.

Kontrowersyjna męska depilacja

Wydepilowana skóra u kobiet jest nie tylko akceptowana, lecz również wysoce pożądana. Jedwabiście gładkie ciało jest symbolem atrakcyjności fizycznej. W kwestii męskiej depilacji sprawa nie jest już tak oczywista. Wśród wielu osób wciąż pokutuje przekonanie, że prawdziwy mężczyzna to zarośnięty mężczyzna. O ile golenie zarostu na twarzy jest jeszcze dopuszczalne, o tyle depilacja klatki piersiowej, pach, nóg i okolic intymnych uważa się za zbrodnię przeciwko męskości.

Opozycję dla tej grupy osób stanowią panowie, którzy cenią sobie walory pozbawionej owłosienia skóry pach, pleców czy krocza. Wydepilowane ciało na naszych oczach staje się nowym kanonem piękna męskiego. Oto niektóre z powodów, dla których panowie decydują się na depilację.

Zalety depilacji

  • Bywa, że powodem depilowania ciała przez mężczyzn jest ich chęć sprostania kobiecym oczekiwaniom. Wiele kobiet uważa wydepilowanych mężczyzn za bardziej atrakcyjnych.
  • Depilacja ułatwia utrzymanie właściwej higieny. Dotyczy to zwłaszcza pach i miejsc intymnych. Owłosienie na skórze sprzyja jej poceniu oraz namnażaniu się bakterii, a w konsekwencji powstawaniu przykrego zapachu. Ta zaleta depilacji była znana już w starożytności. Greccy mężczyźni usuwali owłosienie ze swoich ciał po to, by w lokalnym, gorącym klimacie zapewnić sobie odpowiednią higienę.
  • W przypadku mężczyzn zmagających się z nadpotliwością depilacja pach jest wręcz rekomendowana. Pozbycie się owłosienia z tego miejsca ułatwia działanie antyperspirantu.
  • Depilacja intymna potęguje doznania seksualne, czyniąc te okolice bardziej wrażliwymi na bodźce. Wydepilowane strefy intymne u mężczyzn, zdaniem wielu kobiet, wyglądają zdecydowanie bardziej atrakcyjnie. Zabieg taki może skutecznie wzbogacić życie erotyczne.

Wybierz odpowiednią metodę depilacji

Jeśli przekonałeś się do zalet depilacji, zastanów się nad wyborem odpowiedniej metody, z pomocą której usuniesz owłosienie z wybranych miejsc ciała. Maszynki i kremy do depilacji dają krótkotrwałe rezultaty, a ponadto powodują wiele problemów skórnych, jak podrażnienia, krostki czy wrastające włoski.

Włosy najlepiej jest usuwać razem z cebulkami. Wtedy mamy gwarancję trwałości efektu gładkiej skóry. Możemy zaopatrzyć się w depilator, jednak w przypadku miejsc trudno dostępnych (np. okolice intymne) zabieg ten będzie wykonany niedokładnie. Depilacja woskiem czy pastą cukrową daje długotrwałe rezultaty, jednak jest bardzo bolesna.

Za najskuteczniejszą metodę, dzięki której bezboleśnie i trwale pozbędziemy się niechcianego owłosienia, uznaje się obecnie depilację laserową. Ze względu na wyjątkowy komfort jest on szczególnie polecany do depilacji miejsc intymnych. Przed wyborem salonu kosmetycznego, w którym zdecydujemy się wykonać depilację, zwróćmy uwagę na rodzaj lasera, który posłuży do usuwania naszych włosów. Specjaliści z Anlaya Day SPA rekomendują Laser Vectus, który jest nie tylko najskuteczniejszy i najbardziej dokładny, lecz również bezpieczny. Za pomocą tego lasera możemy na stałe pozbyć się włosków z niemal całego ciała: ud, pleców, łydek, pach czy krocza. Więcej informacji na temat laserowego usuwania owłosienia znajdziemy na stronie internetowej: www.anlaya.pl/vectus/.

Niezależnie od tego, z jakich przyczyn decydujesz się na depilację, zadbaj o wybór właściwej, bezpiecznej metody. Rozważ wszystkie plusy i minusy każdej z nich, a potem ciesz się gładką skórą ciała bez zbędnego owłosienia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.