Depilacja mężczyzn - ciekawostka czy nowy standard?
Uroda

Depilacja mężczyzn – ciekawostka czy nowy standard?

Na przestrzeni wieków zmieniało się podejście ludzi do owłosienia na ciele. Chociaż stereotypowo włosy na klatce piersiowej czy brzuchu uznawane są za oznakę męskości, to tak naprawdę już jaskiniowcy pozbywali się zbędnego według nich owłosienia, a w kulturze antycznej Grecji ogolone męskie ciało świadczyło o dbałości o higienę, szczególnie w przypadku osób trenujących różnorakie dyscypliny sportowe, stąd podziwiać możemy klasyczne rzeźby przedstawiające gładkie ciała. Ogolone i wysportowane ciało uznawane było za najbardziej atrakcyjne i choć dziś dalecy jesteśmy od ślepego podążania za kanonami piękna, to ogolone ciało posiada szereg zalet, które warto poznać.

Zalety golenia

Golenie ciała w przypadku mężczyzn z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników i choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu było rzadkością, to dziś możemy zaobserwować odwrotny trend. Jedną z wielu zalet golenia jest redukcja zauważalnej potliwości. Dzięki pozbyciu się owłosienia z konkretnych miejsc ciała pozwolimy dotrzeć środkom blokującym pot prosto na skórę. Wiele osób uważa też ogolone ciało za atrakcyjniejsze, co może okazać się naszym sprzymierzeńcem w sytuacjach kontaktów seksualnych. Jeśli trenujemy na siłowni, to usunięcie włosów ułatwi nam prezentację wyrzeźbionej sylwetki. W przypadku sportowców np. pływaków ogolone ciało ma za zadanie zmniejszyć opór wody czy powietrza, co wpływa pozytywnie na dynamikę zawodnika. Znając już zalety golenia, możemy zastanowić się jaki sposób usuwania owłosienia jest najlepszy.

Dlaczego depilacja woskiem?

Depilacja mężczyzn woskiem to przede wszystkim praktyczna i skuteczna metoda, która pozwala na długotrwały (około 4 tyg.), lecz odwracalny efekt, czego nie umożliwia np. depilacja laserem. W takim przypadku, jeśli nie spodoba nam się wygląd wydepilowanego ciała, mamy pewność, że włosy powrócą. Metody tej nie trzeba powtarzać tak często, jak golenia maszynką, ponieważ usuwa włos, a nie tylko go skraca. Depilacja woskiem przez wykwalifikowaną osobę pozwala też na szybki zabieg, dzięki czemu dyskomfort odczuwany podczas procedury zostanie znacząco zniwelowany.

Podsumowanie

  • Golenie ciała przez mężczyzn praktykowane było regularnie od zarania dziejów i oznaczało dbałość o higienę, pozwalało też na  efektowniejszą prezentację sylwetki
  • Decydując się na usunięcie owłosienia, warto skorzystać z niezwykle skutecznej i długotrwałej metody depilacji woskiem
  • Dodatkowym sposobem na zadbanie o nasz wygląd może być skorzystanie z usługi takiej jak męski manicure
Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *