Depilacja intymna kobiet
Uroda

Depilacja – obowiązek czy konieczność?

Pomimo, że wiele pań, poświęca szczególnej uwadze kwestię depilacji, jedynie w okresie lata, warto jednak zadać sobie pytanie czy jest to kwestia związana z koniecznością czy też naszym osobistym wyborem. Pomimo, że w depilacja jest zabiegiem stosowanym i wykonywanym już od wielu setek lat, środowiska feministyczne kobiet, do dnia dzisiejszego buntują się przeciwko tym narzuconym z góry konwenansom  urody.

Depilacja – miejsca depilacji

Warto zdać sobie sprawę, że pomimo iż te zabiegi nie są żadną koniecznością ani też obowiązkiem, w przypadku którego braku wypełniania czeka nas kara, to jednak należy przyznać, że kobieca noga, nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie, kiedy pokryta jest włosami. Czy jest to jednak tylko kwestia tego rodzaju? Depilacji poddajemy nie tylko swoje nogi, ale także ręce oraz okolice bikini. Zdania na temat słuszność depilacji miejsc intymnych są szczególnie podzielone, nie tylko pośród kobiet ale także w gronie lekarzy ginekologii. Owłosienie w tych miejscach z pewnością miało na celu ochronę tych miejsc, przed możliwością ich zabrudzenia.

Depilacja – higiena:

Obecnie jednak, w dobie tak silnie rozwiniętej świadomości na temat konieczności dbania o higienę całego ciała, owłosienie w tych miejscach wydaje się być wręcz niehigieniczne. Z pewnością nie można mówić tutaj o jakimkolwiek obowiązku wynikającym z konieczności depilowania nóg, rąk czy też okolic bikini. Choć z pewnością takie ciało nie jest zbyt atrakcyjne ani też estetyczne, każdy postępuje zgodnie z własny przekonaniem w tym względzie. Nawet jeśli dla innych osób z otoczenia nie wydaje się to być specjalnie mądrym rozwiązaniem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.