Facet- jak wyglądać w pracy
Uroda

Facet- jak wyglądać w pracy

To, jak wyglądamy w pracy ma ogromne znaczenie. Reprezentujemy nie tylko swoje stanowisko, lecz również markę i jej dyrekcję. Jeśli zajmujemy stanowisko, gdzie obsługujemy klientów, niezwykle ważnym będzie nasz wygląd. W tym artykule chcemy Wam przybliżyć kilka ciekawostek i podpowiedzieć, jak się ubierać aby wzbudzać sympatię.

Wygląd w pracy – garniaka odłóż do szafy

Praca na odpowiedzialnym stanowisku zazwyczaj kojarzy nam się z pełnym garniturem. Niestety, ale Polacy mają taką mentalność, że każda osoba w garniturze nie wzbudza ich sympatii. Można ocieplić wizerunek „garniaków” poprzez noszenie sportowych marynarek. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na taki krok z dwóch powodów: Po pierwsze, sportowa marynarka nie powoduje dyskomfortu, a po drugie: jest tańsza i prostsza w czyszczeniu.

W pracy musimy wyglądać odpowiednio, stosownie do zajmowanego stanowiska. Zamiast typowej koszuli, warto postawić na sportową, lecz z długim rękawem. Kosztuje ona nie więcej, niż 100 złotych. Polecamy modele z dwukolorowymi kołnierzami i guzikami. Można je łączyć z krawatem, choć naszym zdaniem to niepotrzebne.

Wygląd w pracy – Ubiór a samopoczucie

Nie każdy czuje się dobrze w garniturze. Wiemy o tym ze swojego doświadczenia. Ubrania „sportowe” (choć nie mają nic wspólnego ze sportem) są o wiele wygodniejsze i nie powodują dyskomfortu. Kosztują też o wiele mniej, niż oficjalne komplety. Należy pamiętać, że komfort jest powiązany z efektywnością w pracy. Klienci także reagują inaczej kiedy widzą, że pracownik czuje się dobrze, jest uśmiechnięty. To tylko mały szczegół, ale ma wielkie znaczenie. Zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi artykułami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *