Golenie brody - w co się zaopatrzyć?
Uroda

Golenie brody – w co się zaopatrzyć?

Pędzle do golenia odgrywają kluczową rolę podczas golenia brody. Zatem wydaje się, że to najważniejszy element wyposażenia, który powinien posiadać każdy mężczyzna. Oczywiście warto także postawić na kosmetyki i dobrać najlepszą maszynkę, dzięki temu można pochwalić się gładką i idealnie ogoloną skórą.

Bo prawdziwy mężczyzna goli się….

W latach 90-tych nastąpił wieli bum na maszynki jednorazowe, co jeszcze było nie do pomyślenia 50 lat temu, kiedy każdy mężczyzna golił się brzytwą. Z maszynkami jednorazowymi był taki problem, że pokochały je również kobiety, które po prostu podbierały je swoim facetom, czego efektem była ich podrażniona skóra. Następnie popularność zdobyły maszynki elektryczne, które umożliwiały także przycinanie brody na różną długość. Jeżeli jest się miłośnikiem tego typu golarek, warto postawić na modele umożliwiające golenie na mokro, wtedy skóra nie jest wysuszona. Aktualnie można zauważyć wielki powrót do maszynek do golenia, na szczęście nie jednorazowych. Zatem doskonałym wyborem są maszynki do golenia z wymiennymi ostrzami. Można tutaj postawić na maszynki jednoczęściowe, bądź też dwuczęściowe. Umożliwiają one dokładne ogolenie i uzyskanie gładkiej skóry. Poradzą sobie nawet z bardzo grubym i gęstym zarostem. Warto tutaj także zwrócić uwagę na ekspozycję ostrza.

Męskie pędzle do golenia – bo włos ma znaczenie

Pędzle do golenia dla mężczyzn umożliwiają dokładne rozsmarowanie kremu, czy też żelu, a także ubicie piany z mydła. Dzięki temu można uzyskać efekt bardzo gładkiej skóry. Oczywiście trzeba także zauważyć, że odpowiednio dobrane pędzle do golenia niwelują też możliwość przecięcia skóry, gdyż maszynka ma dobry poślizg. Obecnie można zauważyć wieli powrót naturalnego golenia, a pędzel staje się synonimem prawdziwego gentlemana. Jednym z najbardziej ekskluzywnych włosów, używanych do produkcji pędzli, jest włos naturalny z borsuka. Absorbuje on wodę, zmiękcza zarost. Warto również zwrócić uwagę na jego działanie oczyszczające skórę. Jest przy tym niezwykle miękki, co zapobiega również podrażnieniom, zatem idealnie sprawdzi się dla mężczyzn ze skórą skłonną do podrażnień. Przy tym wyróżnia się kilka rodzajów włosia borsuka, które odpowiadają klasie. Silver to wyselekcjonowany włos, który pochodzi z grzbietu. Są one dosyć długie i bardzo miękkie. Mają też charakterystyczną złocistą barwę, która skomponowana jest z ciemniejszym włosiem, tworząc estetyczny kontrast. Pędzle do golenia super badger to również wyselekcjonowane włosie borsuka jednak bez podcinania mechanicznego. Męskie pędzle do golenia z włosia borsuka, które są najtańsze to pure badger.

Golenie brody - w co się zaopatrzyć?

Męskie pędzle do golenia – ekonomiczne rozwiązanie

Mężczyźni, którzy cenią sobie naturalne włosie, jednak chcą wybrać tańsze pędzle do golenia, mogą postawić na szczecinę dzika lub świni. Choć nie brzmi to może zachęcająco, to takie męskie pędzle do golenia również są całkiem dobrej jakości. Taki rodzaj jest idealny dla Panów, którzy preferują twardsze włosie podczas nakładania piany. Również dużą zaletą jest niska cena.

Doskonałą alternatywą są pędzle do golenia dla mężczyzn z włosia koni. Takie pędzle mają twardsze końcówki, ale przy tym nie podrażniają skóry. Również tanim rozwiązaniem jest wybór syntetycznych pędzli. Pędzle do golenia dla mężczyzn mogą być również pochodzenia roślinnego. Obecnie takie modele cieszą się coraz większą popularnością. Ich niewątpliwą zaletą jest niska cena, ale warto także zwrócić uwagę na fakt, że doskonale absorbują wodę, także świetnie ubijają pianę. A po całym zabiegu golenia bardzo szybko schną.

Wielkość ma znaczenie

Wybierając pędzel do golenia warto zastanowić się nad jego wielkością. Otóż dostępne są różnorodne rozmiary, od XS, aż po XL.
Najbardziej uniwersalnym modelem wydaje się być ten w rozmiarze M, bądź L. Natomiast mężczyźni z dużymi dłońmi mogą postawić na największy rozmiar, czyli XL. Przede wszystkim pędzel powinno się dobrze trzymać w ręce. Ważna jest też jego wysokość i średnica knota. Na samym końcu należy także zastanowić się nad jego estetyką. Dostępne są modele o naprawdę ciekawym dizajnie.

Zatem decydując się na golenie brody metodą tradycyjną , warto wiedzieć, że kluczową rolę odgrywa tutaj pędzel do golenia.
Jego wybór wpływa na jakość i efekt golenia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

One Comment

  • Barber

    Poza wyborem odpowiedniego pędzla do golenia oraz produktów do samego golenia, zachęcam również zaopatrzyć się w produkty do samej pielęgnacji zarostu. Mnóstwo tego typu asortymentu mają w swojej ofercie barber shopy. W każdym większym mieście znaleźć można przynajmniej kilka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.