Jak dbać o brodę i wąsy?
Uroda

Jak dbać o brodę i wąsy?

Jeśli zastanawiasz się, jak pielęgnować, aby przykuwać spojrzenia kobiet i zazdrość mężczyzn. Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych wskazówek jak dbać o brodę.

Odżywiaj się prawidłowo

Dbaj o wszystkie składniki i bierz witaminy. Broda będzie bardziej okazała, jeżeli będziesz postępował zgodnie z dobrymi nawykami żywieniowymi. Najlepiej jeść odpowiednią ilość białka, które jest jak paliwo dla naszego zarostu. Białko buduje w 80% strukturę włosów.

Dbaj o siebie.

Zapuszczanie brody można porównać do budowania masy mięśniowej. Wysypiaj się tak, aby organizm był w pełni sił. Ćwicz regularnie i spędzaj czas na świeżym powietrzu. Staraj się unikać stresu. Sprawdź czy szampon, którego używasz jest na bazie naturalnych składników. Jeżeli myjesz szamponem brodę i czujesz, że jego efekty są super nie masz czym się martwić. Jeżeli Twoja broda jednak kręci się po myciu, źle układa, albo masz wrażenie, że nie jest domyta, to warto poszukać inny szampon do brody.

Częste czesanie to jedna z kluczowych rzeczy, które możesz zrobić dla swojej brody. Pozwala na dokładne rozczesanie włosów i układanie się ich, ale ma przede wszystkim działanie prozdrowotne. Zainwestuj w porządną szczotkę z naturalnego włosia dzika. Pozwoli ona Tobie pozbyć się martwego naskórka pod brodą. Przyspieszy też produkcję sebum, które odgrywa dużą rolę przy wyglądzie brody.

Bardzo ważne jest nawilżanie brody. Zainwestuj w olejek do brody, który niweluje swędzenie podczas porostu. Włosy staną się piękne i nabiorą zdrowego połysku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.