Jak dbać o brodę
Uroda

Jak dbać o brodę

Broda to atrybut męskości, z którym aktualna moda różnie się obnosi. Są czasy, w których brodaci mężczyźni są uznawani za atrakcyjnych, są i takie, w których wszyscy golą się na gładko. Obecnie, od kilku lat mamy prawdziwy renesans męskiego zarostu i broda z powrotem jest modna i uważana za atrakcyjną. Oczywiście, broda zadbana, trzeba dodać.

Zadbany zarost bowiem dodaje nie tylko męskości, ale i powagi, dojrzałości, stateczności.

Jak dbać o brodę – porady

Jeżeli już decydujemy się na brodę, warto o nią odpowiednio dbać. Nie ma bowiem nic gorszego, niż broda zapuszczana „na dziko”. To wygląda nieestetycznie i niespecjalnie. Zarost powinien być równo przystrzyżony, niezależnie od jego długości. Może to być zarost kilkudniowy, a może być i kilku czy kilkunastocentymetrowy.

Przeczytaj również: Golenie brody – w co się zaopatrzyć?

Jeżeli kogoś stać, niech wybierze się do dobrego męskiego barbera, czyli fachowca, który zajmuje się właśnie pielęgnacją męskiego zarostu, jego odżywieniem, odpowiednim przycięciem, przyfarbowaniem jeżeli potrzeba i tak dalej.

Jeżeli kogoś nie stać i zastanawia się jak dbać o brodę samemu, to nic straconego. Potrzebna będzie maszynka elektryczna i nożyczki. Z wyczuciem trzeba przycinać włosy na obrysie brody, by nie strzępiła się ona. Jeżeli chodzi o odżywienie, to świetnym i tanim specyfikiem jest zwykły apteczny olej rycynowy.

Warto przeczytać: Krótka historia brody

Powoduje on zagęszczenie się włosia i jego odżywienie. Taki olej należy rozgrzać dłońmi i wcierać w skórę brody codziennie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.