Jak dbać o kilkudniowy zarost?
Uroda

Jak dbać o kilkudniowy zarost?

Nie ulega wątpliwości, że kilkudniowy zarost to dla wielu mężczyzn nieodłączny element codziennego wizerunku. Odpowiednio przycięty i wypielęgnowany może stanowić uzupełnienie zarówno eleganckiego, jak i mniej zobowiązującego stylu. Niestety, pomimo szerokiego grona zwolenników, krótka broda nie u każdego pana prezentuje się dobrze. Kto więc może sobie na niego pozwolić?

Przeczytaj również: Jak dbać o brodę

Komu pasuje kilkudniowy zarost?

Ten rodzaj zarostu najlepiej sprawdza się u mężczyzn o dość gęstym i ciemnym owłosieniu twarzy. W przypadku panów z rzadkimi, delikatnymi włoskami, zazwyczaj wygląda dość nieestetycznie, czy wręcz niechlujnie. Nierównomierny zarost raczej przywodzi na myśl wyobrażenie o nieudanym spotkaniu z maszynką do golenia, niż atrybut współczesnego dżentelmena.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest fakt, czy taka zmiana wizerunku nie okaże się problematyczna ze względu na wykonywany zawód. Pomimo coraz większej swobody kreowania własnego wizerunku, warto upewnić się, czy niezobowiązująco wyglądający zarost będzie odpowiedni pod kątem wykonywanej profesji.

Jak dbać o kilkudniowy zarost?
Jak dbać o kilkudniowy zarost?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *