Jak dobrać maszynkę do golenia do rodzaju zarostu i skóry?
Uroda

Jak dobrać maszynkę do golenia do rodzaju zarostu i skóry?

Golenie to czynność, którą wykonujesz codziennie lub prawie codziennie. Niezwykle istotne znaczenie ma zatem dobór odpowiednich akcesorów do golenia. Właściwie dobrane ostrze ma znaczenie, dlatego dziś podpowiemy jak dobrać maszynkę do rodzaju zarostu i skóry.

Czym różnią się maszynki do golenia?

Przede wszystkim do wyboru są maszynki do golenia tradycyjne lub elektryczne. Jeżeli chodzi o maszynki tradycyjne na żyletki, to różnią się one rodzajem grzebienia, ilością części po rozkręceniu, długością rączki czy też wagą oraz rzecz jasna materiałem, ponieważ dostępne są takie, których rączki wykonane z mosiądzu chromowanego, żywicy syntetycznej, korka, czy też drewna, a jeśli chodzi o głowicę – ze stali nierdzewnej. Maszynka do golenia na żyletki może mieć grzebień otwarty albo zamknięty. Ten pierwszy jest agresywny, a drugi średnio łagodny. Jeżeli chodzi o maszynki elektryczne do golenia to do wyboru mamy golarkę rotacyjną albo foliową. Golarka foliowa sprawdza się w przypadku zarostu rosnącego w jedną stronę, natomiast rotacyjna nie przycina zarostu tak blisko skóry jak foliowa, ale jest szybsza. Radzi sobie z zarostem rosnącym w różnych kierunkach.

Jak dobrać maszynkę do golenia do rodzaju zarostu?

Już wiecie jakie elektryczne maszynki sprawdzą się do zarostu rosnącego w różnych kierunkach i w jednym kierunku, a jak to jest w przypadku tradycyjnych maszynek do golenia. W tym przypadku można zastosować podział na zarost twardszy i miększy. Jeśli zarost jest twardy, a do tego rośnie w różnych kierunkach to poradzi sobie z nim maszynka z otwartym grzebieniem. Gdy zarost jest miękki i raczej rośnie w jednym kierunku to maszynka do golenia zarostu z zamkniętym grzebieniem będzie w sam raz do codziennego golenia. Jeżeli chcecie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, to wybierzcie tradycyjną maszynkę do golenia z dłuższą rączką, gdyż ona ułatwi Wam manewrowanie.

Jaką maszynkę należy wybrać do wrażliwej skóry?

Istotne znaczenie ma także rodzaj skóry. Niektórzy mężczyźni mają cerę wrażliwą albo problematyczną i dla nich lepiej sprawdzą się maszynki do golenia, które są mniej agresywne, a więc z zamkniętym grzebieniem. Golarki elektryczne foliowe także można wybrać przy bardziej wrażliwej skórze, ale na pewno przy goleniu na sucho nie można uzyskać tak gładkiego efektu jak przy goleniu na mokro. Dodatkowo dzięki goleniu na mokro dba się też o odpowiednie nawilżenie skóry.

Jak się golić, aby uniknąć podrażnień? Dla kogo sprawdzi się maszynka elektryczna?

Na pewno warto wybrać maszynkę do golenia, która nie wymaga dużego nacisku, by skutecznie usuwać zarost. Co ważne głowica maszynki powinna być nie tylko zamknięta, ale i dwustronna, bo dzięki temu maszynka będzie odpowiednia zarówno dla praworęcznych, jak i leworęcznych. Bardzo ważna jest też regularna wymiana ostrzy i łatwość owej wymiany. Maszynki, które można rozkręcić na trzy części świetnie się sprawdzają, gdyż można je dokładnie wyczyścić i łatwo wymienić ostrze. Dla wrażliwej skóry sprawdzają się także maszynki do golenia motylkowe. W ich przypadku proces wymiany żyletki jest bardzo prosty, dzięki obrotowemu uchwytowi. Jeżeli zależy Ci na większej dokładności golenia wybierz cięższą maszynkę z dłuższą rączką. Aby uniknąć podrażnień należy przede wszystkim oprócz odpowiedniej maszynki, wybrać właściwe kosmetyki. Przy goleniu maszynkami tradycyjnymi będzie to krem do golenia albo mydło do golenia. Wcześniej warto rozgrzać skórę gorącym ręcznikiem, bo choć pojawia się na niej przejściowe zaczerwienienie, to jednak jednocześnie otwierają się pory i lepiej wnikają produkty do golenia. Należy pozostawić je na skórze przez dłuższą chwilę, czyli kilka minut, przed przystąpieniem do golenia. Można się golić z włosem lub pod włos. Generalnie golenie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa uważane jest za bezpieczniejsze i niosące za sobą mniejsze ryzyko zacięć. Maszynka do golenia na żyletki może być równie dokładna jak brzytwa, ale jednak jest łatwiejsza w użyciu. Warto po nią sięgnąć, gdy chce się uzyskać gładkość, a jednocześnie zniwelować ryzyko podrażnień.

Jak dobrać maszynkę do golenia do rodzaju zarostu i skóry?
Jak dobrać maszynkę do golenia do rodzaju zarostu i skóry?
Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *